Worek medali BKS Judo Bydgoszcz

Adam Szczęśniak
Kaczory po bydgosku czyli BKSJ zawojował kolejny turniej.
Kaczory po bydgosku czyli BKSJ zawojował kolejny turniej. Grzegorz Dubicki
W Kaczorach koło Piły już po raz 13. odbył się międzynarodowy turniej dzieci, młodzików i juniorów młodszych w judo. Jak zwykle nie zawiedli zawodnicy z Bydgoszczy.

W gronie ponad 360 zawodników z 29 klubów polskich oraz ekip z Białorusi i Niemiec znakomicie spisali się zawodnicy Bydgoskiego Klubu Sportowego Judo. Wywalczyli prawdziwy worek medali.

Do skarbczyka wpadło aż 17 krążków, w tym 6 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe, a także dwa 5. miejsca. W gronie dzieci wygrali Maja Dubkowska i Barbara Wieczorek, drudzy byli Zuzanna Wieczorek, Wiktoria Wieczorek, Mateusz Heliasz i Maksymilian Madej, a na 3. stopniu podium stanęła Weronika Kowalska.

W młodzikach złote medale zgarnęli Marta Twardowska i Weronika Walczak, a srebrne Zuzanna Kwiatkowska, Hubert Kluz i Maksymilian Nowak.

Z kolei w juniorach młodszych złoto przypadło Nel Licznerskiej i Agnieszce Ziętara, srebro Kamili Duzowskiej, a brązy Franciszkowi Łapa i Konradowi Pieńkowskiemu. Piąte lokaty zajęli Esmail Haj Obeid i Urszula Kowalska.