Wrócili z nagrodami, jurorzy docenili talenty młodzieży z...

  Wrócili z nagrodami, jurorzy docenili talenty młodzieży z powiatu świeckiego

  Joanna Biniecka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Świecka reprezentacja w Tczewie liczyła 12 laureatów konkursu „Poeci z Kociewia”. Więcej zdjęć na pomorska.pl/swiecie
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Joanna Biniecka

  W IX Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w Tczewie uczestniczyło 12 laureatów VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poeci z Kociewia”.

  Reprezentacja Świecia i powiatu dobrze wypadła na tle rówieśników z powiatów tczewskiego oraz starogardzkiego.

  Jurorzy docenili talent najmłodszej uczestniczki, Karoliny Kończyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Czaplach. Zdobyła I miejsce w kategorii kl.
  I-III SP. Gimnazjalista Kacper Ratkowski, reprezentujący Katolickie Gimnazjum w Świeciu, został wyróżniony. Jego szkolny kolega Hubert Graczyk zajął w kategorii gimnazjów I miejsce. Również nagrodzono talent naszej młodzieży. Paulina Wamka z I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu otrzymała wyróżnienie, zaś Paweł Piotrowski z Zespołu Szkół Menedżerskich zdobył III miejsce.

  Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego i zostali zaproszeni na Koncert Finałowy.

  - Gratulujemy recytatorom. Dziękujemy nauczycielom, a także rodzicom za przygotowanie - mówi Joanna Biniecka, polonistka.

  Podczas oczekiwania na werdykt jury, młodzi artyści z opiekunem udali się do Fabryki Sztuk, by obejrzeć wystawę historyczną „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”.

  Tradycyjny fotoplastykon i najnowocześniejsze efekty multimedialne wspaniale przybliżyły XX-lecie międzywojenne na Pomorzu.

  - Warto tam się wybrać, szczególnie że w 2018 roku będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości - zachęca Biniecka.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej