
WSZYSTKIE stadiony w PKO Ekstraklasie. Który jest najmniejszy, a który największy?
Średnia pojemność stadionów w PKO Ekstraklasie wynosi 18 253 miejsc. Na ten wynik pracują m.in. trzy stadiony zbudowane z okazji Euro 2012, natomiast zdecydowanie poniżej średniej są obiekty beniaminków, ale i... wicemistrza Polski!. Zobacz WSZYSTKIE stadiony w PKO Ekstraklasie - od najmniejszego do największego.

Stadion im. Kazimierza Górskiego (Płock)
Pojedmność: 3 500
Inauguracja: 1973
Koszt budowy: nieznany
W latach 70. na stadionie Wisły często mecze sparingowe rozgrywała reprezentacja Polski w piłce nożnej. Z tego też względu patronem płockiego stadionu jest znakomity selekcjoner, Kazimierz Górski. W tej chwili pojemność wynosi niecałe 4 tysiące miejsc, ale powodem tego jest generalny remont. Do tej pory otwarto zaledwie jedną trybunę, a i tak kibice Nafciarzy mają czasami problem, by ją zapełnić.

Stadion Broni Radom
Pojedmność: 4 466
Inauguracja: 2010-2013
Koszt budowy: 32 mln zł
W 2010 roku rozpoczęto przebudowę stadionu, który miał spełniać wiele funkcji. Można tu organizować zawody lekkoatletyczne, ale znajdzie się też miejsce m.in. dla rugbystów. Także Radomiak gra tu swoje mecze w lidze, bo... jego stadion powstaje zdecydowanie zbyt długo. Całość powstała za ponad 30 mln zł, ze wsparciem ze środków UE.

Stadion Bruk-Bet (Nieciecza)
Pojedmność: 4 466
Inauguracja: 2007
Koszt budowy: nieznany
Stadion w niewielkiej Niecieczy postawiono już w 2007 roku. Jako że miejscowość liczy zaledwie 700 mieszkańców, obiekt był skromny i mógł pomieścić zaledwie tysiąc widzów. W 2009, 2010 i 2015 stadion przeszedł renowacje, aby Termalica otrzymała licencję. Całkowita przebudowa pozwoliła na montaż oświetlenia, które jest absolutnie najważniejszym wymogem w PKO Ekstraklasie.