https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszystko dla zdrowia

Ewa Skibińska
Laboratorium "Przychodni Rodzinnej"przy ul.  Zdrojowej obsługuje większość ośrodków  zdrowia w powiecie aleksandrowskim. Na fot. dr  Beata Gołaszewska, kierowniczka laboratorium,  przy nowoczesnym aparacie do badań  biochemicznych.
Laboratorium "Przychodni Rodzinnej"przy ul. Zdrojowej obsługuje większość ośrodków zdrowia w powiecie aleksandrowskim. Na fot. dr Beata Gołaszewska, kierowniczka laboratorium, przy nowoczesnym aparacie do badań biochemicznych. Fot. Ewa Skibińska
Prywatyzacja ośrodków zdrowia w powiecie aleksandrowskim wyszła im na dobre.

W Ciechocinku działają trzy przychodnie lekarskie. Wszystkie prywatne, każda ma swoich pacjentów i nie narzeka na konkurencję. - Nie ma przesady w stwierdzeniu, że prywatyzacja wyszła ośrodkom zdrowia na dobre - _mówi dr Lotfi Mansour, który wraz z żoną dr Edytą Stefaniak-Mansour prowadzi największą w Ciechocinku "Przychodnię rodzinną"przy ul. Zdrojowej. Największą, bo przychodnia oferuje szeroki dostęp do specjalistów. - _Mamy dziesięć poradni specjalistycznych, z których mogą korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy powiatu - podkreśla dr Edyta Stefaniak, która w ramach hospicjum domowego odwiedza też pacjentów w ciężkich stanach.

Niestety, końcówka roku to również wyczerpane limity przyjęć (pisaliśmy o tym krótko w sobotniej "Kujawskiej"). Do dwóch specjalistów: ortopedy i urologa mogą zapisać się jedynie pacjenci w tzw. pilnych przypadkach. Przychodnia nie prowadzi rejestracji na określoną godzinę do specjalisty. - Przydzielamy numerki i tym kierują się pacjenci. Dzięki temu, jeśli jest mniej zarejestrowanych osób, lekarz może przyjąć jeszcze dodatkowych pacjentów - wyjaśnia pielęgniarka Dorota Grzanka. Nie ma, jak zapewniają lekarze, problemów z uzyskaniem skierowania do specjalisty.

Ciechocińska przychodnia ma też własny punkt rehabilitacyjny, ale zabiegi nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - Staramy się o dofinansowanie dla poradni rehabilitacyjnej na rok przyszły, choć nasi pacjenci, wymagający rehabilitacji, nie muszą za nie płacić. Mają wykonywane masaże w ramach udzielanych porad lekarskich - mówi dr Lotfi Mansour.

Jako jedyna w powiecie, oprócz szpitala, "Przychodnia rodzinna"ma bogato wyposażone laboratorium, które świadczy usługi dla większości pozostałych ośrodków zdrowia w powiecie. W styczniu przychodnia kupuje aparat rentgenowski, co oznacza, że pacjenci nie będą musieli jeździć do Aleksandrowa.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska