Po porządkowaniu cmentarzy ewangelickich zabrali się do kolejnego projektu.
"Śladowcy" wspierani są przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Nowym wyzwaniem stało się przygotowanie wystawy i wydanie publikacji pt. "Kamień Krajeński na starej pocztówce i fotografii". - Projekt nazwaliśmy "Memu miastu na do widzenia", dostaliśmy na niego 3,2 tys. euro__- _mówi Aleksander Atamański, który z pomocą Zdzisława Betina jest opiekunem "Śladowców". - Zaangażowaliśmy gimnazjalistów i uczniów podstawówki. _
Młodzi ludzie stali się pośrednikami między rodzicami i dziadkami, którzy chętnie udostępniali stare fotografie i pocztówki.To był ostatni moment, bo za kilka lat nie będzie już osób, które pamiętałyby dawny Kamień.
- Ustaliliśmy, że w książce pokażemy najciekawsze zdjęcia i dawne pocztówki do 1945 r., a na wystawie zaprezentujemy około dwieście zdjęć do 1945 i po tym okresie oraz zdjęcia współczesne obrazujące przemiany Kamienia - _wyjaśnia Atamański. - Dodatkowo pokażemy ciekawe, a dawno zapomniane miejsca._
Pięć przedwojennych pocztówek zostanie wydanych w nakładzie 2 tys. egzemplarzy, a uczeń Maciej Boruta przygotowuje z wywiadów z mieszkańcami scenariusz spektaklu teatralnego. W jego realizację zaangażował się ks. Andrzej Kubisz oraz polonistka Iwona Hajdasz.
W maju przy plebanii pierwszy spektakl dla mieszkańców, a w czerwcu w domu kultury drugi oraz promocja albumu i otwarcie wystawy. Podczas spektaklu w tle pojawiać się będą zdjęcia przedwojennego Kamienia.