W Ciechocinku uprawnionych do głosowania jest 11 124 osób. W uzdrowisku przed lokalami wyborczymi ustawiały się kolejki wyborców chcących oddać swój głos. Wszystko za sprawą kuracjuszy, którzy podczas pobytu w sanatorium postanowili swój głos oddać w Ciechocinku.
W lokalu, który mieścił się w Miejskim Centrum Kultury, stał długi łańcuszek głosujących. Mieszkańcy i kuracjusze czekali nawet 30 minut. - Nie jest tak źle, koleżanka czekała 35 minut, ja 15 i niedługo wejdę - mówi pani Grażyna z Siemianowic Śląskich.
- Głosuję od 18. roku życia. Nie wyobrażam sobie innej możliwości, to mój głos, moje prawo i dziwię się, że ktoś nie chce z tego skorzystać. Chociaż jestem w Ciechocinku, zadbałam o to, by wziąć udział w wyborach. Nie znam kandydatów, tyle, co na plakatach, mam jednak swoje poglądy - dodaje pani Wanda z okolic Wrocławia.
Frekwencja w Ciechocinku była bardzo wysoka - według częściowych danych z wyniosła 67,18 proc. Nie wszystkie komisje oddały jeszcze protokoły, trwa liczenie głosów.
W powiecie aleksandrowskim wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Ze wstępnych danych wynika, że partia uzyskała ponad 40 proc. głosów. To jednak dane tylko z kilku gmin.
Podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się 15 października Polacy wybrali 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. W wyborach do Sejmu, Polska podzielona jest na 41 okręgów różnej wielkości. Najmniejszym okręgiem, gdzie wybiera się 7 posłów, jest Częstochowa, zaś największym Warszawa. W stolicy Polski do zdobycia jest 20 mandatów.
Jak wyglądało głosowanie w Ciechocinku? Zdjęcia z uzdrowiska
