
Korea Południowa wyda na organizację igrzysk ok. 13 mld dolarów. Część z tej kwoty pochłonęła budowa lub modernizacja obiektów sportowych. Na tych arenach o olimpijskie medale walczą polscy sportowcy.
35-tysięczny Pyeongchang Olympic Stadium kosztował 100 mln dolarów. Odbyła się się tam ceremonia otwarcia, odbędzie się zamknięcie igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich, a później zostanie rozmontowany.

Gangneung Oval otwarto w styczniu ubiegłego roku. Niedługo później odbyły się tam mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim. Rywalizację olimpijczyków może tam śledzić 8 tysięcy kibiców.

W Alpensia Sliding Centre siedem tysięcy kibiców może śledzić rywalizację saneczkarzy, bobsleistów i skeletonistów. Tor ma 2018 m długości, a jego budowa kosztowała ok. 115 mln dolarów. To zawsze jest jedno z największych wyzwań organizatorów zimowych igrzysk.

Hala Gangneung Ice Arena posiada dwa pełnowymiarowe lodowiska. Jedno treningowe, na drugim będą odbywać się zawody w łyżwiarstwie figurowym i short tracku. To jeden z większych obiektów olimpijskich w Pjongczang, rywalizację może tu śledzić 12 tys. widzów. Trudno się dziwić: łyżwiarstwo figurowe to prawdziwa pasja Azjatów.