https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wygraj i jedź do Brukseli!

mc
Uczestnicy wycieczki do Brukseli będą mieli okazję obejrzeć budynek Parlamentu Europejskiego
Uczestnicy wycieczki do Brukseli będą mieli okazję obejrzeć budynek Parlamentu Europejskiego Fot. sxc.hu
Skończyłeś gimnazjum, a może nawet już studiujesz? Jeśli w dodatku interesujesz się historią jednoczącej się Europy, masz szansę na wyjątkową wycieczkę.

Wycieczka do stolicy Belgii to główna nagroda w konkursie organizowanym przez bydgoskie stowarzyszenie "Młodzi Demokraci", Centrum Europejskie im. Roberta Schumana przy Wyższej Szkole Gospodarki oraz Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesk.

Zabawie przyświeca hasło "Przez Lizbonę do Brukseli". A mogą w niej wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Konkurs jest dwuetapowy.

- Najpierw trzeba przysłać do nas esej. Temat brzmi "Przyszłość Unii Europejskiej. Moja wizja jednoczącej się Europy" - wyjaśnia Dagmara Taflińska z Centrum im. Roberta Schumana. - Prace należy przysyłać do 30 listopada. Na pewno ci, których choć trochę interesują się historią naszego kontynentu, nie będą mieli problemów z ich napisaniem. Autorzy najlepszych esejów będą mogli wziąć udział w drugim etapie konkursu.

A wtedy na uczestników czeka jeszcze test z wiedzy o Unii Europejskiej. Warto jednak powalczyć, ponieważ na wycieczkę do Brukseli pojedzie aż troje zwycięskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tylu studentów. Organizatorzy konkursu zapowiadają, że na tych, którym zabraknie niewiele punktów do zwycięstwa, czekają również nagrody pocieszenia.

Eseje należy przesyłać do Centrum Europejskiego im. Roberta Schumana przy ul. Garbary 3, Bydgoszcz (kod pocztowy 85-229) z dopiskiem "Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej" oraz mailem na adres: [email protected].

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska