Wygrane Elany i Chojniczanki w 29. kolejce II ligi

(as)
Paweł Skraba
Elana pokonała u siebie Lechię Zielona Góra, Chojniczanka wygrała w Żaganiu z Czarnymi. Punkty walkowerem dostał Zawisza, a w niedzielę gra Olimpia.

Piłkarze Elany w Toruniu męczyli się z outsiderem z Zielonej Góry, ale ostatecznie po golu w 2. połowie Nowasielskiego zainkasowali wreszcie 3 punkty w meczu na własnym boisku.

Chojniczanka znakomicie otworzyła i zamknęła mecz w Żaganiu z Czarnymi. Już w 3. min gola po wolnym głową zdobył Jakosz, a także z wolnego głową w 89. minucie Magdziński. Wcześniej w identyczny sposób Czarni doprowadzili do remisu 1:1 (43. min). Od 38. minuty gospodarze grali w "10", ale byli równorzędnym rywalem.

Inne wyniki 29. kolejki: Polonia Słubice - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (walkower), Miedź Legnica - Polonia Nowy Tomyśl 3:0 (walkower), Nielba Wągrowiec - Bałtyk Gdynia 1:0, GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1, Górnik Wałbrzych - Ruch Zdzieszowice 0:1, Raków Częstochowa - Jarota Jarocin 1:1.
Mecz Tur Turek - Olimpia Grudziądz (niedziela, 16).

Czołówka tabeli: 1. Olimpia (28) - 60, 2. Miedź (29) - 56, 3. Zawisza (29) - 55, 4. GKS Tychy (29) - 52, 5. 5. Zagłębie (29) - 49, 6. Chojniczanka (29) - 47, 7. Ruch Z. (29) - 47… 9. Elana (30) - 43.