
Odchwaszczanie truskawek
Zanim zajmiesz się nawożeniem truskawek, oczyść ziemię dookoła krzaczków z chwastów. Chwasty "zagłuszają" truskawkowe krzewinki, kradną im substancje odżywcze z ziemi i utrudniają im wzrost.
Gdy już usuniesz chwasty, możesz wyściółkować truskawki (ale nie jest to konieczne).

Ściółkowanie truskawek
Ściółkowanie to rozłożenie materiału ochronnego (słoma, kora drzew iglastych, trociny) pomiędzy rzędami krzaczków truskawek.
Ściółkowanie chroni glebę przed zbyt szybkim parowaniem wody w gorące dni. Ściółka powstrzymuje także rozwój chwastów. Ochroni też owoce przed kontaktem z glebą, dzięki czemu w deszczowym klimacie owoce będą mniej narażone na gnicie.

Nawożenie truskawek
Teraz przejdź do nawożenia. Nawożenie truskawek najlepiej zacząć zanim pojawią się kwiaty. Zasilanie nawozem wspomaga rozwój i wzrost roślin, zawiązuje się więcej pąków kwiatowych, z których później powstaną owoce.
Polej nawozem ziemię dookoła krzaczków, a następnie wymieszaj płytko wierzchnią warstwę gleby motyką lub pazurkami.

Nawóz z pokrzywy do truskawek
Przygotowanie tego nawozu jest łatwe i szybkie, gdyż możesz wykorzystać gotowe saszetki z pokrzywą. Takie saszetki bez problemu kupisz w sklepie zielarskim albo w aptece, można je też dostać w sklepie spożywczym lub markecie drogeryjnym z suplementami diety.