Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyprawka dla ucznia. Promocje w Biedronce i Lidlu [oferta, lista]

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Jakub Stykowski
Jakub Stykowski
Jakie promocje są obecnie? Za ile można kupić konkretne produkty w Biedronce i Lidlu? Zobacz w dalszej części galerii.
Jakie promocje są obecnie? Za ile można kupić konkretne produkty w Biedronce i Lidlu? Zobacz w dalszej części galerii. Mariusz Kapała
W 2019 roku siedmiu na dziesięciu rodziców planowało zakupy szkolne w sierpniu. Jedynie 2 proc. zostawiło je na wrzesień. Tylko najbardziej wytrwali mogli liczyć na naprawdę atrakcyjne promocje. Jakie promocje są obecnie? Za ile można kupić wyprawkę do szkoły? Zobacz w dalszej części materiału.

Bydgoszczanka, mama 15-latki, mówi: - Same książki kosztowały 700 złotych. Jej córka przed rokiem zaczynała naukę w pierwszej klasie ogólniaka.

Jeśli szkoła nie zapewnia darmowych podręczników (włącznie do VIII klasy podstawówki są one bezpłatne), to trzeba samemu je zorganizować. Na niektóre podręczniki trzeba wydać ponad 80 złotych, choćby za te do nauki języków obcych. 50 zł za książkę to już niemal standard. A to nie koniec wydatków.

Przyda się plecak. Kosztuje przeciętnie stówkę, a worek na wuef - 35. Dalej piórnik - 25 (bez wyposażenia) albo 45 (z wyposażeniem). Zwykły ołówek z gumką, jedna sztuka, wyceniono równo na złotówkę, chociaż parę lat temu można go było kupić za 20 groszy.

Bez zeszytów ani rusz. Najtańsze, 16-kartkowe, kosztują mniej niż złotówkę, ale już za przykładowo 80-kartkowe, w twardych okładkach (żeby rogi się nie zaginały) trzeba zapłacić 4,50. I to nie w sklepie papierniczym, który ustala wygórowane ceny, ale w markecie.

- Średnio 1051 złotych wydała w zeszłym roku polska rodzina na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego - informowali we wrześniu 2018 roku autorzy analizy Centrum Badania Opinii Społecznej.

Plus taki, że pojawiło się „300 plus”, czyli świadczenie, wypłacane w ramach programu rządowego „Dobry start”. Rodzice (niezależnie od wysokości osiąganych dochodów) na każde dziecko w wieku szkolnym dostają jednorazowo właśnie taką kwotę z przeznaczeniem na zakup wszystkiego, co na lekcje się przyda.

Rzeczy potrzebne do szkoły. Zobacz ceny w popularnych sklepach

Jakie promocje są obecnie? Za ile można kupić konkretne produkty? Zobacz w poniższej galerii.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska