Firma Natur Zielone Pogotowie wygrała przetarg organizowany w grudniu przez Urząd Miasta, na dostawę i montaż tzw. małej architektury.
Na Wyspie Młyńskiej będzie ładnie i wygodnie
- Już zamontowaliśmy dwa, z czterech typów ławek, które są w projekcie - mówi Michalina Trempała z Zielonego Pogotowia. - Te bez oparcia, stanęły na deptaku. Inne, z oparciami, zostały zamontowane na placu zabaw. Teraz robimy fundamenty pod maszty zaplanowane przed muzeum. Zlecenie dla Urzędu Miasta to dla nas prestiżowe zadanie - podkreśla Trempała.
Na Wyspie Młyńskiej staną aż cztery typy ławek, kosze na śmieci, maszty, 8 stojaków na rowery i duża pergola z ławeczkami.
Według wykonawcy, prace może wstrzymać tylko mróz. Jeśli dopisze pogoda, wszystkie elementy małej architektury staną na swoich miejscach już w lutym. Chociaż termin wykonania został wyznaczony do połowy maja.
- Zależy nam na jak najszybszym ukończeniu prac - mówi Trempała.
Wyspa Młyńska to ekskluzywny teren wolny od psów
Ile to wszystko kosztuje?
Jest to kontynuacja trzeciego etapu rewitalizacji wyspy.
Wartość projektu to 25. 563. 050 złotych.
Na realizację uzyskano dofinansowanie w wysokości 16. 046 063 zł. Prace przy tym etapie zakończą się w tym roku.
W planach było zagospodarowanie terenu, budowa amfiteatru, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych, oświetlenie budynków i międzywodzia oraz umocnienie nadbrzeży Brdy. Większość prac została już wykonana.
