MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z gminy Boniewo do Wietrzychowic prowadzi droga gruntowa. Wymaga remontu!

Redakcja
Czytelnik przyznaje, że były plany, żeby ten kawałek drogi wyasfaltować, ale na planach się skończyło.
Czytelnik przyznaje, że były plany, żeby ten kawałek drogi wyasfaltować, ale na planach się skończyło. Sławomir Bromboszcz
W rezerwacie archeologicznym w Wietrzychowicach (gm. Izbica Kujawska) rozpoczyna się sezon. A co z drogą prowadzącą z sąsiedniej gminy Boniewo do Wietrzychowic? I czy to tego parku zaprowadzą nas drogowskazy?

Na problem zwrócił nam uwagę Czytelnik (imię i nazwisko znane redakcji). Rezerwat archeologiczny w Wietrzychowicach to nasza duma! Chodzi o teren o powierzchni 37 hektarów, na którym znajduje się cmentarzysko grobowców megalitycznych sprzed 5 tys. 500 lat. Grobowce mają formę długich, trapezowych nasypów ziemnych i są unikatami na skalę europejską.

Te obiekty są odwiedzane przez cały rok. Ale częściej w sezonie, który się właśnie zaczyna. Tymczasem, Czytelnik wskazuje na to, że droga do Wietrzychowic z sąsiednich gmin - z Chodcza czy Boniewa - pozostawia wiele do życzenia.

- Tylko 1800 metrów dzieli Osiecz Mały i Wietrzychowice - zwraca uwagę Czytelnik. I dodaje: - A droga jest gruntowa.

Czytelnik przyznaje, że były plany, żeby ten kawałek drogi wyasfaltować, ale na planach się skończyło. Kolejna kwestia, na jaką zwraca uwagę - to brak w sąsiednich gminach drogowskazów kierujących do rezerwatu archeologicznego w Wietrzychowicach.

Więcej wiadomości z Włocławka na www.pomorska.pl/wloclawek

Marek Dorabiała, burmistrz Izbicy Kuj., zgadza się z Czytelnikiem, że droga z Osiecza Małego do Wietrzychowic mogłaby być w lepszym stanie. - Cieszyłbym się, gdyby nawierzchnia została przebudowana - dodaje.

I jest na to szansa. Burmistrz Izbicy Kujawskiej wspólnie z wójtem Boniewa Markiem Klimkiewiczem chcą wspólnie przebudować ten trakt. - Ta inwestycja została też wpisana do strategii Lokalnej Grupy Działania oraz strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego - dodaje burmistrz Dorabiała.

A wójt Marek Klimkiewicz podkreśla, że jeśli niemożliwa będzie przebudowa z pieniędzy unijnych, to władze gminy pomyślą o innym rozwiązaniu.- Postaram się tę drogę utrzymać w lepszym stanie - deklaruje. A co z drogowskazami do Wietrzychowic? - My drogę mamy dostatecznie oznakowaną - twierdzi Marek Dorabiała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska