Z kijkami w dłoniach pokonywali kilometry. VI Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Pogoda była łaskawa dla maszerujących. Deszcz rozpadał się po tym jak ostatni zawodnik doszedł do mety. Szymon Cieślak
Po raz szósty, w parku nad Małym jeziorem kilkanaście osób zmierzyło się ze sobą podczas Otwartych Mistrzostw Żnina w Nordic Walking.

Żnin. VI Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking

Robert Adamski najszybszy

Na starcie stanęło 18 osób. Nie byli to tylko mieszkańcy gminy (Żnin i Januszkowo), ale też Łabiszyna, Bydgoszczy, Leszna, Lubonia i Mogilna. Warto zaznaczyć, że spacerowiczka z tego ostatniego miasta przyjechała na zawody rowerem.

Trasa, która rozpoczynała się przy plaży obok stanicy WOPR i prowadziła w jedną stronę do budynków Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego i w drugą stronę do stacji benzynowej przy ul. Sienkiewicza, liczyła 7,5 km. Była trochę inaczej skonstruowana jak w latach poprzednich. Uczestnicy nie mieli problemów z jej pokonaniem.

Pierwszy zawodnik na metę przyszedł po dokładnie 48 minutach. Był to Robert Adamski.
Nagrody wręczono w kilku kategoriach wiekowych.

Wyniki mężczyzn

W kategorii 36 - 50 lat wygrał Robert Adamski. Drugie miejsce zajął Mariusz Kolasiński, a trzeci na metę dotarł Robert Krzyżanowski.
W kategorii 16 - 35 lat zwyciężył Dawid Ćwikliński.

Wśród panów w wieku 50+ na najwyższym stopniu podium znalazł się Karol Stawniak. Drugie miejsce zajął Antoni Sikora, a trzecie należy do Jacka Urbana. Czwarte miejsce w tej kategorii przyznano Jerzemu Buczkowskiemu.

Wyniki kobiet

Pierwsza na mecie w kategorii 16 - 35 lat znalazła się Anna Kułakowska. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Motylska. Medal za trzecie miejsce odebrała Maria Adamska.
Angelika Stepczyńska zwyciężyła w przedziale wiekowym 36 - 50 lat. Tuż za nią linię mety przeszła Magdalena Brelińska.

Wśród pań w kategorii 50+ najszybciej trasę przeszła Wanda Stawniak. Druga na metę przybyła Barbara Chęś. Trzecie miejsce należy do Łucji Kausa, a na czwartym uplasowała się Urszula Kruzel.

Pogoda dopisała

Spacerowiczom dopisała pogoda. Ulewny deszcz rozpadał się dopiero po tym jak ostatni zawodnicy przybyli na metę. Organizatorzy zadbali także o regenerację sił. Na mecie każdy mogł skosztować kiełbaski z grilla. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu w Żninie.