Ze względu na zwiększenie grupy młodzieży dojeżdżającej do toruńskich szkół, wójt Lubicza Marek Nicewicz poprosił Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu o dodatkowy kurs w porannym szczycie.
Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku w Chełmży
W porozumieniu z gminą Lubicz przewoźnik zmodyfikował godziny odjazdów autobusu nr 35. Od 1 września z przystanku Lubicz-Osiedle między godziną 7 a 8 autobus linii nr 35 wyruszy pięć razy (doszedł jeden kurs). Autobus będzie wyruszał o godzinach: 7, 7.06, 7.12, 7.21 i 7.41.
Przez kilka dni, podczas porannych kursów, autobusami linii nr 35 będą też jeździć obserwatorzy z Urzędu Gminy Lubicz.
- Na porannych kursach wyruszających z gminy Lubicz, nie tylko tej, ale także pozostałych linii, w pierwszym tygodniu września będą jeździć obserwatorzy z urzędu gminy, sprawdzając, m.in. obłożenie autobusów – informuje Marek Nicewicz, wójt Lubicza. - Wszystko po to, by usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej na naszym terenie i ewentualne zgłosić uwagi do MZK.
