- Swój pobyt na uczelni uczniowie rozpoczęli od udziału w zorganizowanych przez pracowników, doktorantów oraz studentów z Zakładu Fizjologii i Biologii Rozwoju Zwierząt warsztatach, których temat brzmiał "Przez żołądek do serca" - relacjonuje Marek Spochacz, nauczyciel biologii, organizator wyjazdu.
Podczas zajęć, za pomocą technik laboratoryjnych z użyciem odpowiednich odczynników chemicznych, młodzi rogowianie badali działanie enzymów znajdujących się w ślinie oraz żołądku.
Potem młodzi laboranci poznawali budowę i pracę serca. Każdy z nich mógł zbadać aktywność elektryczną swojego mięśnia sercowego, podłączając się do elektrokardiografu (EKG).
Warsztaty zakończyły się quizem z nagrodami oraz wycieczką prezentującą pracę Zakładu Fizjologii i Biologii Rozwoju Zwierząt, w tym hodowli owadów stosowanych do badań takich jak: mącznik młynarek, drewnojad czy karaczan madagaskarski.
Podczas obecności na poznańskim uniwersytecie miłośnicy biologii wysłuchali także niezwykle ciekawych wykładów pt.: "Walenie - giganci morskich głębin" oraz "Bezkręgowce jezior i okolic - jak zadbać o ich zdrowie?", dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą organizmów wodnych oraz sposobów ich ochrony.
Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia licznych wystaw prezentowanych na wydziale. Były to m.in.: wystawa owadów, bogata kolekcja pająków, gadów i innych zwierząt. Ponadto mogli też zobaczyć, jak wygląda czaszka lwa czy też ząb słonia.