
Pamiętaj o przycinaniu budlei
Budleja kwitnie na pędach tegorocznych i jednorocznych. Dlatego przycinanie budlei to jeden z ważniejszych zabiegów, które wpływają na kwitnienie. Przycinanie wzmacnia roślinę, pobudza do życia kwitnące wiechy, a także pobudza do wypuszczenia młodych pędów. Dzięki temu budleja rozkrzewia się i robi się gęstsza.

Przygotuj budleję na zimę
Jesienią koniecznie oberwij przekwitłe kwiaty. Dzięki temu roślina nie będzie zasilać niepotrzebnych już kwiatów, ale zgromadzi siły na przetrwanie zimy. Jesienią nie przycinaj już budlei. Może bowiem wówczas próbować puszczać nowe pędy, co niepotrzebnie ją osłabi, a przez to gorzej zniesie mróz.

Nawóz potasowy najlepszy na jesień dla budlei
Na jesień zastosuj nawóz potasowy - pozwoli on roślinie przygotować się do zimy. Późną jesienią budlei już nie nawozimy.
Domowy nawóz bogaty w potas przygotujesz ze skórek od bananów. Skórki bananów pokrój na kawałki, zalej ciepłą wodą. Odstaw na 2 dni. Po tym czasie nawóz jest gotowy.

Ściółkowanie budlei jest konieczne
Na zimę koniecznie okryj budleję, aby zabezpieczyć je przed mrozem, gdyż budleja nie jest w pełni mrozoodporna. Możesz do tego wykorzystać ściółkę - powinna to być solidna warstwa, nawet do 20 cm. Nadadzą się liście, kora, trociny. kory czy trocin. Na ściółkę nałóż warstwę gleby, a na to warstwę agrowłókniny.