CBŚP rozbiła grupę przestępczą w regionie

Odbiór formalny skateparku w Chełmnie został zaplanowany na środę, 22 czerwca 2022 roku.
- Po odbiorze ze strony Urzędu Miasta Chełmna zostanie wystosowany wniosek o pozwolenie na użytkowanie, który wydaje Powiatowy Inspektor Budowlany - dodaje Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna. - Dopiero po uzyskaniu tego kluczowego uzgodnienia będziemy mogli precyzyjnie określić dzień otwarcie obiektu. Chcielibyśmy, aby był to ciekawy, aktywny, sportowy dzień.
Wniosek o realizację drugiego etapu skateparku został złożony w dwóch naborach wniosków.
- Pierwszym programem jest Sportowa Polska - program rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce, rozstrzygnięcie konkursu powinno być w lipcu - podkreśla Piotr Murawski. - Jeszcze w czerwcu natomiast przewidywane jest rozstrzygnięcie kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Tutaj wniosek został przygotowany na zagospodarowanie rekreacyjne oraz poprawę dostępności obiektu Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie. W ramach jednego wniosku zostały spięte cztery działania: budowa windy zewnętrznej dla budynku szkolnego (byłaby to pierwsza ogólnodostępna szkoła podstawowa, dostosowana do potrzeb osób z problemami w poruszaniu się), budowa nowego placu zabaw, budowa siłowni plenerowej oraz realizacja drugiego etapu skateparku. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie w którymś z konkursów.
Wykonawcą robót budowlanych jest firma ALT RAMPS. Koszt robót to 44.280 złotych brutto - dokumentacja budowlana i 623 610 tys. złotych brutto - roboty budowlane (I etap). Przypomnijmy, 500 tys. złotych to kwota zagwarantowana z Budżetu Obywatelskiego na zadanie, które wygrało w głosowaniu mieszkańców Chełmna. Miasto posiada także dokumentację budowlaną II etapu skateparku i jeśli otrzyma finansowanie to przystąpi do jego realizacji.