Prezydium Prawa i Sprawiedliwości od kilku dni debatuje nad ostatecznym kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich. Najnowsze doniesienia są takie, że w grze o walkę o urząd Prezydenta RP są już tylko trzy osoby. Partia ma postawić na Karola Nawrockiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Przemysława Czarnka, który w czasie rządów PiS kierował resortem edukacji narodowej lub Tobiasza Bocheńskiego, byłego wojewodę mazowieckiego.
Najważniejsi politycy PiS deklarują, że nazwisko kandydata poznamy w najbliższych dniach. Ścisłe kierownictwo debatowało w tej sprawie w środę oraz w czwartek 20/21 listopada.
Możliwe, że decyzja zapadnie w ciągu najbliższych godzin, a prezentacja kandydata odbędzie się już w sobotę, 23 listopada. Zbiegłoby się to wówczas z przedstawieniem kandydata Koalicji Obywatelskiej. W tej partii odbywają się prawybowy, a ich wyniki mamy poznać właśnie w sobotę. Działacze i politycy KO wybierają spośród dwóch kandydatów: prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego i ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego. Zbieraliśmy opinie mieszkańców regionu w tej sprawie.
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej drugiej sondzie. Jakiego kandydata z Prawa i Sprawiedliwości wskazaliby mieszkańcy Kujaw i Pomorza?
Na kogo powinno postawić Prawo i Sprawiedliwość w wyborach prezydenckich 2025?
- 41.50%
- 37.22%
- 21.28%
Wśród oficjalnie ogłoszonych kandydatów na urząd Prezydenta RP są już:
poseł Konfederacji, Sławomir Mentzen,
poseł koła Wolni Republikanie, Marek Jakubiak.
Wybory prezydenckie 2025 mają odbyć się w maju przyszłego roku. Obecny prezydent, Andrzej Duda sprawuje swój urząd do sierpnia 2025.
