W Mroczy organizacją święta Wojska Polskiego zajęli się: Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Mroczy, którego prezesem jest major Jarosław Odrobiński oraz mieszkańcy osiedla "Jedynka".
Oddadzą hołd powstańcom, żołnierzom AK i...
Uroczystości rozpocznie msza św., która odprawiona zostanie jutro w południe w kościele parafialnym w Mroczy. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów złożą wiązanki kwiatów pod obeliskiem ku czci Powstańców Wielkopolskich 1918/1919, pomnikiem upamiętniającym żołnierzy I Armii WP oraz na mogiłach na cmentarzu.
Orkiestra da czadu
Około godz. 14 rozpocznie się w Mroczy mniej oficjalna część obchodów. Na placu przy ulicy Słonecznej i Czereśniowej koncert da orkiestra OSP z Nakła. Zaplanowano też turniej piłki plażowej. Mieszkańcom Mroczy zaprezentuje się Klub Żołnierzy Rezerwy LOK z Nakła nad Notecią.
Odbędzie się też turniej strzelecki, pokaz akcji gaśniczej oraz pokaz udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Swoje umiejętności zaprezentują strażacy OSP z Mroczy. Dodatkową atrakcją będą konkursy dla dzieci i wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich. Zakończenie uroczystości planuje się jutro około godz. 21.
W intencji wojska i ojczyzny
W Nakle zbiórkę pocztów sztandarowych i delegacji zarządzono przed remizą OSP przy ul. Dąbrowskiego. Stąd kolumna ruszy do kościoła pw. św. Wawrzyńca, gdzie o godz. 10 odprawiona zostanie okolicznościowa msza św. w intencji wojska i ojczyzny.
Około godz. 11 tłum przejdzie przez miasta na Rynek, by złożyć kwiaty pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu.
Zabrzmi muzyka dawna
Planowanego festynu w Łazienkach nie będzie z powodów finansowych. Można za to wieczorem (godz. 19.30) wybrać się na koncert do kościoła pw. św. Stanisława w Nakle.W świątyni wystąpi jutro Zespół Muzyki Dawnej Collegium Vocale z Bydgoszczy. W programie: XVI-wieczne opracowania psalmów na 4-głosowy zespół wokalny a cappella, autorstwa najwybitniejszych polskich kompozytorów okresu renesansu: Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł i Cypriana Bazylika, napisane do rymowanych tłumaczeń Psałterza Dawidowego.
Wykonawcy to Patrycja Cywińska-Gacka (sopran), Janusz Cabała (tenor), Michał Zieliński -(baryton) i Łukasz Hermanowicz (baryton).
Kwiaty na placu Wolności
W Szubinie także uczczona zostanie rocznica Cudu nad Wisłą. Jutro o godzinie 11.30 delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem na placu Wolności w Szubinie. W tym dniu zaplanowana jest również uroczystość Bractwa Kurkowego w Szubinie
Jutro po południu mieszkańcy Szubina i okolic wybrać się mogą na IV Festyn Rodzinny. Imprezę proponuje Szubiński Dom Kultury, a rozpocznie się ona o godz. 15 na targowisku miejskim. Będą konkursy z nagrodami, występy zespołów. Zobaczyć będzie można w akcji Mariusza Bromirskiego, 3-krotnego wicemistrza świata w break dance. Swoje stoiska i kramy rozstawią miejscowi kupcy. Będzie też dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych.