- W domu bym się nudził, a tutaj mogę dowiedzieć się ciekawych rzeczy, pograć i pomalować - mówi Paweł Kacała, którego spotkaliśmy dziś w oddziale dziecięcym przy ul. Legionów.
Paweł z pozostałymi dziećmi miał okazję uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych "Wyprawa w przeszłość".
- Jest super! - dodaje Julia Ciesielska. - Rysowaliśmy ilustracje do książki "Dziadek i niedźwiadek", która opowiada historię bitwy pod Monte Cassino. Potem rozegraliśmy turniej historyczny, dzięki czemu sprawdziliśmy swoją wiedzę ze starożytności.
Zwiedzali zakamarki książnicy
Wśród młodych czytelników są i tacy, którzy od początku wakacji nie opuścili ani jednej "bibliotecznej lekcji". - Najmilej wspominam zwiedzanie gmachu głównego - mówi Jakub Gromadziński. - Pierwszy raz miałem okazję zajrzeć w każdy jego zakamarek. Największe wrażenie zrobił na mnie magazyn.
Miejska książnica do końca sierpnia zaprasza milusińskich na ciekawe zajęcia.
Jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o naszym mieście zajrzyjcie jutro (wtorek) do filii nr 4 przy ul. Tytoniowej 1. Warsztaty "Tu mieszkam" rozpoczynają się o godz. 12 i trwają do 14.
Zrób ulubionego bohatera z patyków
W środę natomiast warto wybrać się do oddziału na Strzemięcinie, przy ul. Korczaka 23. Tutaj będziecie mieli okazję budowania z patyków swoich ulubionych, książkowych bohaterów. Start w samo południe.
Także pojutrze na gry i zabawy szaradziarskie możecie przyjść do filii nr 7 przy ul. Chopina 33. Początek o godz. 12.
Wybierz się z ołówkiem w plener
Nie tylko biblioteka organizuje ciekawe zajęcia wakacyjne.
Swoje talenty plastyczne warto rozwijać podczas warsztatów, które organizuje Centrum Kultury Teatr. Jeśli pogoda dopisze wybierzecie się w plener, gdzie w najpiękniejszych zaułkach Grudziądza powstaną interesujące prace. Nauczycie się podstaw rysunku, kadrowania obrazu i odpowiedniego doboru kolorów. Spotkania codziennie rozpoczynają się o godz. 10 i trwają do 12.
"Jak to w średniowieczu było?" to zachęta do uczestnictwa w muzealnych lekcjach, które odbywają się w każdą sierpniową środę. Podczas wizyty w spichrzach dowiecie się jak wyglądały szaty rycerzy i dworek, poznacie zasady funkcjonowania miast, jak również zbudujecie własny zamek. Żeby skorzystać z propozycji muzeum, trzeba wcześniej się zapisać. Można to zrobić, telefonując pod nr 56 46 590 63.