Zanim znikną szamba

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
W Michelinie trwają ostatnie prace  związane z rozbuudową kanalizacji. Potem  naprawiane będą ulice, wśród nich al. Jana  Pawła II.
W Michelinie trwają ostatnie prace związane z rozbuudową kanalizacji. Potem naprawiane będą ulice, wśród nich al. Jana Pawła II. Fot. Jolanta Młodecka
Udostępnij:
Dobiega końca rozbudowa kanalizacji ściekowej we Włocławku. Mieszkańcy narzekają jednak na uszkodzone jezdnie.

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej jest inwestycją od dawna wyczekiwaną we Włocławku. Spore kwartały miasta są bowiem wciąż pozbawione kanalizacji. Dotyczy to nie tylko niedawno powstałych osiedli domków jednorodzinnych, ale i dzielnic od dawna zamieszkałych: Starego Miasta oraz Kokoszki. Na niektórych włocławskich osiedlach takich, jak Zawiśle czy Michelin, są szamba, ze Starego Miasta ścieki odprowadzano prosto do Wisły.

Dzięki rozbudowie kanalizacji miastu przybyło 30 km nowej sieci. Zostało też zbudowanych kilkanaście przepompowni oraz kolektor pod dnem Wisły, którym przesyłane będą ścieki z Zawiśla do Grupowej Oczyszczalni Ścieków. W Michelinie pozostała jeszcze do wykonania kanalizacja pomiędzy Brzezinową a Lipową. - Główne ciągi już są zakończone - mówi Kazimierz Leszko, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Jeśli chodzi o Stare Miasto, to trwają prace związane z wyposażeniem i przygotowaniem do rozruchu przepompowni przy Pałacu Biskupim. W lipcu planowany jest odbiór inwestycji. Tymczasem Czytelnicy z Michelina pytają nas, kiedy naprawione zostaną ulice, przez które przechodzi nowa sieć kanalizacyjna. Chodzi głównie o uszkodzony asfalt. Mamy też sygnały ze Starego Miasta, że efektem pracy ekipy rozbudowującej kanalizację jest zapadnięcie się ul. św. Jana. Wiceprezes Kazimierz Leszko zapewnia, że ulice w Michelinie, które zostały zniszczone, będą naprawione. Część już została doprowadzona do stanu poprzedniego. Odbioru w każdym przypadku dokonuje Miejski Zarząd Dróg. A co z ul. św. Jana? - Nie znam sprawy, ale jeśli okaże się, że to wina wykonawcy, usterka będzie musiała być usunięta - odpowiada wiceprezes.

Gwarancja będzie jeszcze obowiązywać przez rok. Przypomnijmy, że wraz z rozbudową sieci modernizowana była także Grupowa Oczyszczalnia Ścieków. Kolejną inwestycją była budowa instalacji obróbki i utylizacji osadów ściekowych. Wartość wszystkich robót obliczona jest na 27,5 mln euro. Wkład finansowy miejskiej spółki w te przedsięwzięcia to niecałe 10 milionów euro.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
szuja
Od czasów PRL-u nic się nie zmieniło. Najpierw kładzie się nową nawierzchnię na al. Jana Pawła II,potem zakłada kanalizę a potem znowu kładzie się nową nawierzchnię. Ale jaja.Kto wyleczy tego RAKA ?
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie