Zapraszamy na V Forum Seniora "Gazety Pomorskiej"

Jolanta Zielazna
Marzec za pasem, więc czas pomyśleć o Forum Seniora. Wszystkich Czytelników, którzy chcą uczestniczyć w Forum i pytają, czy spotkanie w tym roku będzie? - uspokajamy: Forum Seniora będzie.

Tym razem zapraszamy Państwa na spotkanie 24 marca (wtorek), tradycyjnie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Odbędzie się V Forum Seniora „Gazety Pomorskiej”.

Co czwarty Polak jest seniorem.

Nie jest dla nas już zaskoczeniem, że seniorzy chętnie uczestniczą w różnego rodzaju forach, dyskusjach, spotkaniach - póki zdrowie i siły pozwalają.
Niedawno GUS opublikował opracowanie „Sytuacja osób starszych w Polsce w 2018 roku”. Pokazuje ono, jak bardzo nasila się proces starzenia się naszego społeczeństwa. Na koniec 2018 roku osoby w wieku 60+ stanowiły blisko 25 proc. ogółu mieszkańców Polski. Dla porównania - w 2010 roku było to niespełna 20 proc.
Nie jest to grupa aktywna zawodowo (w wieku 60 plus pracowało 1 mln 282 tys. osób), ale jest aktywna na innych polach. Ponad jedna czwarta seniorów podejmuje kształcenie: formalne lub nieformalne, chętnie korzysta z zajęć oferowanych przez uniwersytety trzeciego wieku.
Emerytura nie oznacza siedzenia w fotelu i oglądania telewizji. Świadomi seniorzy chcą zdrowo się odżywiać, wiedzą, jak ważny jest ruch, szukają możliwości realizacji lub rozwinięcia swoich pasji, na co nie mieli czasu, gdy pracowali zawodowo.
Na łamach „Pomorskiej” często takie osoby przedstawiamy, zachęcając innych do pójścia w ich ślady.

Zdrowie i inne tematy

Organizując Forum Seniora „Gazeta Pomorska” daje więc Państwu jeszcze jedną możliwość zdobycia pożytecznej wiedzy i informacji. Uczestnicy przyjeżdżają z bardzo wielu miejscowości województwa.
Zostaliśmy przy tradycyjnych panelach tematycznych, które są przez Państwa akceptowane. Będzie więc o bezpieczeństwie, zdrowiu, nowych technologiach, aktywności. Zawsze jednak wypełniamy je inną treścią.
Możemy już zdradzić, że w części „Zdrowie” Sebastian Szyper, fizjoterapeuta, członek Rady Krajowej Izby Fizjoterapeutów będzie mówił o udarach mózgu - jak reagować, jak im zapobiegać.
Pani psycholog opowie, do jakich sztuczek uciekają się sprzedawcy, by omamić nasz mózg. Efektem często są pochopne, nieprzemyślane zakupy. Albo zachowania, co do których nie jesteśmy przekonani, ale wstyd nam wycofać się. Tu też działają mechanizmy dobrze znane w psychologii.
Nie zabraknie stoisk z ofertą skierowaną do seniorów - zawsze cieszą się one zainteresowaniem uczestników Forum.
Zapraszamy więc 24 marca do BCTW w Myślęcinku na V Forum Seniora „Gazety Pomorskiej”.

Partnerzy V Forum Seniora

Zapraszamy na V Forum Seniora

30 stopniowe upały już w maju

Wideo