Jakie stanowisko pod uprawę pomidorów?
Pomidory lubią stanowiska słoneczne i ciepłe. Dobrze sadzić je przy żywopłotach lub ścianach budynków, które osłonią delikatne krzewy przed dużym wiatrem. Bardzo ważne jest, w jakim sąsiedztwie sadzimy pomidory.
Nie sadź w pobliżu ziemniaków, ponieważ mogą one przenosić ziemniaczaną zarazę. Nie służy im również towarzystwo ogórków. Pomidorom najlepiej jest w towarzystwie bazylii i pietruszki.
Taka jest najlepsza ziemia pod pomidory
Pomidory, aby rozwijały się prawidłowo, potrzebują urodzajnej ziemi. Dlatego warto już jesienią zastosować obornik i przekopać ziemię. Ziemia pod pomidory powinna być spulchniona i dobrze napowietrzona. Doskonale sprawdza się gleba piaszczysto-gliniasta o pH 5,5-6,5.
Zbyt gliniasta ziemia może powodować gromadzenie się wilgoci, dlatego należy dodać do niej piasek. Z kolei gdy nasze podłoże jest zbyt piaszczyste, należy wymieszać je z gliną.
Oto mój trik na ziemię pod pomidory
Prezentuję Wam mój sposób na ziemię pod warzywa. Dzięki tej mieszance mam mnóstwo jędrnych pomidorów w sezonie. Oto sprawdzona recepta:
Nawożenie i podlewanie pomidorów
W uprawie pomidorów bardzo ważne jest ich odpowiednie nawożenie i podlewanie. Pomidory należy nawozić co około dwa tygodnie od dnia rozsady. Potrzebują nawozów bogatych w azot, fosfor i potas. Doskonale sprawdzi się dojrzały kompost, gnojówka roślinna lub obornik kurzy.
Pomidory należy podlewać obficie, co trzy-cztery dni. Na jeden krzak potrzeba od trzech do czterech litrów wody.
