Zawisza Bydgoszcz jest numerem jeden!

(frel)
Kamila Przybyła jest polską wielką nadzieją w skoku o tyczce
Kamila Przybyła jest polską wielką nadzieją w skoku o tyczce Facebook
Zawisza Bydgoszcz triumfował w punktacji klubowej mistrzostw Polski juniorów w Toruniu. Trzech zawodników jedzie na mistrzostwa świata juniorów do USA!

To był bardzo dobry występ młodych lekkoatletów Zawiszy na krajowym czempionacie. W ubiegłym roku były trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy, a punktów w drużynie było około 70. Teraz jest już sześć medali (3-2-1) i zwycięstwo drużynowo - 145,5 pkt.!

Ozdobą mistrzostw w Toruniu był triumf 17-letniej skoczkini o tyczce Kamili Przybyły, która wygrała rywalizację z wynikiem 4,10 m (rekord życiowy) i zakwalifikowała się na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów do amerykańskiego Eugene.
W rywalizacji mężczyzn w mistrzostwach nie wystartował Mateusz Jerzy, który w tym roku już osiągał 5,20 i 5,30 m i także jest pewny występu na MŚ juniorów. Musiał uważać na nadwerężone kolano.

Medale i rekordy

Ale to był niejedyny triumf zawodników Zawiszy w mistrzostwach Polski.
Złote medale zdobyły także dwie sztafety 4x100 m, srebrne medale wywalczyli Marlena Morton na 100 m przez płotki i sztafeta kobiet 4x400 m, a Jakub Gasikowski był "brązowy" na 200 m (na 100 m miał 10,88 w finale B i miałby brązowy medal, ale w eliminacjach pobiegł wolniej). Poza tym wielu zawodników zajmowało punktowane miejsca, które złożyły się na wygraną Zawiszy o pół punktu lepiej od Podlasia Białystok.

Złota sztafeta 4x100 m kobiet biegła w składzie Weronika Częsz, Zuzanna Kaniecka, Gabriela Żelińska i Marlena Morton. Uzyskała czas 46,44 i wyprzedziła sztafetę AZS AWFiS Gdańsk (47,40). Na 4x400 m biegły dwie z tej sztafety: Kaniecka i Żelińska wraz z zawodniczkami z Zawiszy II, które zajęły na 4x100 m siódme miejsce - Wiktorią Zezulą i Agatą Syrocką. Uzyskały czas 3.53,38 i zajęły drugie miejsce, ustępując jedynie KS AZS UWM Olsztyn (3.50,75).

Również mężczyźni na 4x100 m okazali się najlepsi w Polsce. Dawid Nitka, Jakub Gasikowski, Mateusz Chrzanowski i Jakub Kuziemski osiągnęli czas 41,41 i wyprzedzili Sokoła Lublin (41,55).

Także indywidualnie

Biegacze ze sztafet triumfowali również indywidualnie. Marlena Morton wywalczyła srebrny medal na 100 m przez płotki (14,17), ustępując jedynie Katarzynie Flis (RKS Łódź) - 14,12. A Jakub Gasikowski zdobył brąz na 200 m (21,97, w eliminacjach 21,70), dając się wyprzedzić jedynie przez Dominika Kopcia (KSAgros Zamość) - 21,57 i Marcina Senka (UKS Orkan Środa Wlkp.) - 21,88.

Oprócz Jerzego i Przybyły trzecim zawodnikiem na MŚ w Eugene jest Gasikowski w sztefecie 4x100 m.
Jak widać zwycięstwo w klubowej rywalizacji dzieci i młodzieży w Polsce trafiło w dobre ręce.
To również zasługa trenerów: Krzysztofa Przybyły, Malwiny Stefańskiej, Artura Kohutka, Stanisława Olczyka, Tomasza Lewandowskiego, Wiesława Czapiewskiego, Romana Dakiniewicza, Stanisława Wołodko, Janusza Gassowskiego i Jacka Lewandowskiego.