Zawisza Bydgoszcz liderem pierwszej ligi!

(STYK), (DARK) ze ŚWINOUJŚCIA
(z prawej) strzelił już 4 bramki dla Zawiszy w tym sezonie.
(z prawej) strzelił już 4 bramki dla Zawiszy w tym sezonie. fot. Wojciech Wieszok
Zawisza Bydgoszcz objął przewodnictwo w pierwszoligowej tabeli, przynajmniej do niedzieli. Dziś podopieczni Janusza Kubota pokonali na wyjeździe Flotę Świnoujście 2:1.

Mecz ten miał dwa oblicza. Zawiszanie szybko strzelili bramki, później spokojnie grali do zakończenia pierwszej połowy. W drugiej części gry, mimo przewagi liczebnej, prezentowali się dużo gorzej. Na szczęście stracili tylko jednego gola, co w konsekwencji dało im 3 punkty do ligowej tabeli.

Pierwszą bramkę dla Zawiszy strzelił już w 6. minucie Paweł Zawistowski, wykorzystując podanie Oleksego. Minutę później prowadzenie podwyższył Adrian Błąd, dla którego była to już czwarta bramka w tym sezonie.

Gospodarze kontaktowego gola strzelili w 71. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Ostalczyk.

W tej chwili bydgoszczanie mają 12 punktów i o jeden wyprzedzają Termalikę Bruk-Bet. Piłkarze z Niecieczy swój mecz rozegrają w niedzielę. Podejmą innego kandydata do awansu, Pogoń. Szczecinianie zajmują czwarte miejsce (10 pkt) i również - w przypadku ewentualnego zwycięstwa - mogą objąć prowadzenie w tabeli.

Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:2)
ZAWISZA: Witan - Ilków-Gołąb, Hrymowicz, Skrzyński, Oleksy - Jankowski, Zawistowski - Błąd, Klofik (77.Ekwueme), Geworgian (74. Jackiewicz) - Wójcicki (46. Leśniewski).
FLOTA: Wesołowski - Kieruzel, Udarević, Opałacz (46. Misan), Tomasik, Niewiada, Nnamani, Chyła (69. Stachyra), Kalinowski, Bodziony (46. Bróż), Ostalczyk.

Zapis relacji na żywo: Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Szersza relacja w poniedziałkowej "Gazecie Pomorskiej".