Zawisza przegrał z Cracovią na początek 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy [wideo, zdjęcia]

(FIAŁ)
Zawisza przegrał z Cracovią.
Zawisza przegrał z Cracovią. fot. Andrzej Banaś
Znacznie skomplikowała się sytuacja bydgoskiego Zawiszy w piłkarskiej Ekstraklasie. Bydgoszczanie przegrali drugi mecz z rzędu - tym razem na własnym boisku z Cracovią 0:3.

Zawisza Bydgoszcz - Cracovia Kraków 0:3

Bydgoszczanie oddali więcej strzałów na bramkę gości - 19, ale tylko trzy z nich były celne. Rywal uderzał 14 razy i trzykrotnie zdołał skierować piłkę do siatki Sandomierskiego.

Krakowianie objęli prowadzenie tuż przed przerwą, gdy dośrodkowanie Marcina Budzińskiego na gola zamienił Miroslav Covilo. Przyjezdni w drugiej połowie udokumentowali swoją przewagę dwoma kolejnymi golami, wykorzystując przy tym fatalne błędy bydgoskiej obrony. Najpierw fatalnie zachował się Sandomierski, który zagrał piłkę wprost pod nogi Dialiby, a ten podwyższył na 2:0. W 80. minucie bardzo źle zagrał Micael, piłkę przejął Dąbrowski i ustalił wynik spotkania.

Zwycięstwo Cracovii mogło być wyższe. Poprzeczka uratowała Zawiszę po strzale Covilo, Rakels trafił w słupek, a Sandomierski nie dał się pokonać po strzałach Jendriska i Zjawińskiego. Zawisza najlepszą okazję miał w pierwszej połowie, gdy strzał Pawłowskiego obronił Pilarz, a Alvarinho z wolnego uderzył tylko w mur obrońców gości.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Cracovia powiększyła swoją przewagę nad Zawiszą w tabeli do pięciu punktów.

Link do zapisu relacji na żywo: Zawisza - Cracovia TUTAJ.

Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Miroslav Covilo 40. - asysta Marcin Budziński, 0:2 Boubacar Dialiba 64. - bez asysty, 0:3 Damian Dąbrowski 80. - bez asysty.

ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Sandomierski - Wójcicki, Andre Micael, Marić, Ziajka - Majewski, Drygas (61. Świerczok) - Alvarinho, Pawłowski (76. Kamiński), Mica - Barisić.

CRACOVIA (trener Jacek Zieliński): Pilarz - Deleu, Polczak, Sretenović, Marciniak - Covilo, Dąbrowski, Budziński (89. Kapustka), Daliba (68. Zjawiński) - Jendrisek (90+2. Ortega), Rakels.

Żółte kartki: Polczak, 31. - zagranie piłki ręką, Budziński, 53. - faul, Dąbrowski, 72. - faul, Kapustka, 90. - faul.