https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawisza - Widzew. Szokujące filmy w internecie. Kibole śmieją się z brutalnie bitych policjantów (wideo)

PL
Kibice Zawiszy
Kibice Zawiszy (fot. Mateusz Bosiacki)
Na portalu You Tube aż roi się od krótkich filmików z zadymy na bydgoskim stadionie Zawiszy po meczu Pucharu Polski. Niektóre z nich są zmontowane, z podkładem - mają grać rolę teledysku. Na wielu słychać komentarze i śmiechy patrzących na starcia z policją.

Komentujcie

Komentujcie

Na forach po meczu rozgorzała dyskusja, Bydgoszcz została nazwana nawet Europejską Stolicą Kultury... Fizycznej. Co o tym sądzicie?

Przypomnijmy. Zatrzymany pociąg, zniszczony przystanek autobusowy i stanowcza interwencja policji - takie sceny można było oglądać przed stadionem bydgoskiego Zawiszy. Już w trakcie meczu kibole stoczyli regularną bitwę z policją, która zakończyła się przerwaniem spotkania.

Tuż po rozpoczęciu meczu odezwali się bydgoscy kibole, którzy rozpętali regularną bitwę z policją. Sytuacji nie udało się opanować i w 42 minucie sędzia przerwał spotkanie. Z relacji świadków wynika, że zniszczono m.in. trybunę "B". Zaraz potem tzw. “młynowy" Zawiszy nakazał przez głośniki wszystkim fanom powrót do sektorów i po kilku minutach arbiter wznowił mecz.

W zamieszkach zostało rannych czterech policjantów. Według ich relacji agresja leży po stronie chuliganów Zawiszy i sympatyzujących z nimi kibolami ŁKS Łódź, którzy szczerze nienawidzą się z kibicami Widzewa.

Łącznie zatrzymano już sześć osób - trzy na stadionie i trzy poza jego terenem.

Po meczu Zawisza - Widzew. Są pierwsze kary dla kiboli - w zawieszeniu i grzywny

Kibice ŁKS-u- 20-letni Maciej W. i 25-letni Michał Ś z Łodzi - usłyszeli zarzut za przepychanki z policją. Obaj dobrowolnie poddali się karze. I choć jeden się z tego wycofał, to sąd i tak przeprowadził czynności. Dzisiaj (piątek) korzystając z tzw. przyspieszonego trybu, wydał kary - dwa lata w zawieszeniu na pięć dla młodszego z chuliganów i półtora roku w zawieszeniu na cztery lata dla starszego.

- Dodatkowo obaj zostali objęci dozorem kuratora przez cały czas obowiązywania kary. Muszą też zapłacić po 1000 złotych grzywny i tyle samo nawiązki dla poszkodowanych funkcjonariuszy - dodaje Dariusz Bebyn, zastępca szefa Prokuratury Bydgoszcz-Północ. - Biorąc pod uwagę, że są to ludzie młodzi i wcześniej niekarani, to wyroki można uznać za wysokie - dodaje.

Udostępnij

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 38

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbyszek
jest Mariolka i jest Krzysiek nie ma Zbyszka, Gdzie jest K... Zbyszek
i
igas
To jest kpina ze przyjezdzaja "wielcy przyjaciele" z LKS i robia co chca, demuluja stadion i nikt tego przez dlugi czas nie ogarnal.
Wszystko co bylo budowane przez lata moze zostac zniszczone.Proponuje przejrzec na oczy jak to jest z tymi przyjacielami z lodzi i jak juz bylo z nimi w historii
A
ASTA
Zdemolować własny stadion. To musi być ekscytujące. Proponuję kolesieom spalić jeszcze swoje tapczany we własnych domach.
R
Rafalski
Jestem wielką fanką Zawiszy i jestem na każdym meczu na tym też byłam i powiem jedno to nie wina kibiców tylko POLICJI to ona była całym prowodyrem tego zajścia a raczej Pan który wydawał im polecenia po pierwsze to skandal żeby wpuścić tylko grupkę ludzi do sektora i odgrodzić ich z każdej strony dużą grupom policjantów nie wypuszczano nas do toalety czy to normalne to co mieliśmy załatwiać się w gatki czy pod ławkę poza tym to od słowa do słowa policja prowokowała to zajście . Nie pochwalam zachowania młodych kibiców naszej kochanej ZAWISZY ale gdyby policja wpuściła wszystkich na stadion i godnie nas traktowała a nie jak kryminalistów to by do tego nie doszło bo kto niszczy i dewastuje swój własny dom a przecież Zawisza dla każdego kibica to jego dom. Nie pochwalam również użycia pałek i strzelania do kibiców przez Policję byłam na tym meczu z moim 10 letnim synkiem i powiem że jestem zszokowana że Policja nie patrzyła kogo pałuje i do kogo strzela to skandal podczas tego zajścia podobno ucierpiało tylu Panów Policjantów tylko że u nich małe otarcie to Policjant zaraz ranny. Policja próbuje pokazać że to ona ucierpiała w tym zajściu i to wina kibiców a to na odwrót gdyby mnie tam nie było uwierzyłabym w to co napisane jest w prasie i mówione w telewizji a że byłam w sektorze gdzie się to zaczęło powiem jedno Policja banda godna miana najgorszych chuliganów w Polsce wstyd mi że bronią nas ludzie takiego pokroju.

Nie musisz się tłumaczyć bo "szary Kowalski" zawsze wie najlepiej jak to było. Nawet gdy nie był obecny na tym meczu
b
byd
Zlikwidować ten klub na 5 lat a pózniej niech zaczną od C klasy pod warunkiem że jak zrobią jeszcze jedną zadyme to 10 lat kary. Inaczej tej bandy nie pozbędziemy się z Bydgoszczy! Ci niby kibice Zawiszy to sami kryminalisci i deb***e którzy nie znają nawet składu swojej drużyny. Zadymy są także po meczach na gdańskiej w tramwajach, autobusach i na ulicach. Zaczepiani są normalni ludzie i pytani czy chodzą na Polonie jak mówią że tak to są bici, kopani i poniżani. Ile milionów jeszcze prezydent przeznaczy na wspieranie tej bandy deb***ów? Teraz przyjechał taki widzew aż strach wyobrazić sobie przyjazd Legii, Wisły i innych bandytów.Miasto i stadion zdemolowane kompletnie. Do tego doprowadził prezydent Dombrowicz! W Bydgoszczy było spokojnie kiedys. Teraz "rządzą" kibole deb***e zawiszy i nawet policja nie ma nic do gadania.
b
bydgoszczanin
kibiców Zawiszy zamknąć należałoby w ZOO i dać im powód aby się sami pozabijali. Najlepiej jest tłumaczyć że to policja prowokuje - chyba tylko tym że tam stoją i pilnują porządku, bo Cwele Zawiszy nie potrafią niczego uszanować. Ludzie którzy rzekomo są ludźmi honoru jak ich patron ( dla nieuków, deb***i i ćwoków dodam że chodzi o Zawiszę Czarnego ) nie potrafią uszanować stadionu własnej drużyny. A może warto ich pozamykać w więzieniach i dać delikatny cynk oddziałowemu że oni "lubią dzieci"
reasumując:
KIBICE ( FRAJERZY, BO KIBIC TAK SIĘ NIE ZACHOWUJE ) ZAWISZY - JESTEŚCIE deb***AMI JAKICH NA ŚWIECIE MAŁO.
a
aaa
moim zdanie policja powinna mieć ostrą amonicje i napier........ ich za takie coś a nie się narażać skoro taki kretyn idzie na mecz to nniech się zachowuje a nie idzie się bić cwele i tyle a nie kibice.
k
kochająca Zawiszę
Jestem wielką fanką Zawiszy i jestem na każdym meczu na tym też byłam i powiem jedno to nie wina kibiców tylko POLICJI to ona była całym prowodyrem tego zajścia a raczej Pan który wydawał im polecenia po pierwsze to skandal żeby wpuścić tylko grupkę ludzi do sektora i odgrodzić ich z każdej strony dużą grupom policjantów nie wypuszczano nas do toalety czy to normalne to co mieliśmy załatwiać się w gatki czy pod ławkę poza tym to od słowa do słowa policja prowokowała to zajście . Nie pochwalam zachowania młodych kibiców naszej kochanej ZAWISZY ale gdyby policja wpuściła wszystkich na stadion i godnie nas traktowała a nie jak kryminalistów to by do tego nie doszło bo kto niszczy i dewastuje swój własny dom a przecież Zawisza dla każdego kibica to jego dom. Nie pochwalam również użycia pałek i strzelania do kibiców przez Policję byłam na tym meczu z moim 10 letnim synkiem i powiem że jestem zszokowana że Policja nie patrzyła kogo pałuje i do kogo strzela to skandal podczas tego zajścia podobno ucierpiało tylu Panów Policjantów tylko że u nich małe otarcie to Policjant zaraz ranny. Policja próbuje pokazać że to ona ucierpiała w tym zajściu i to wina kibiców a to na odwrót gdyby mnie tam nie było uwierzyłabym w to co napisane jest w prasie i mówione w telewizji a że byłam w sektorze gdzie się to zaczęło powiem jedno Policja banda godna miana najgorszych chuliganów w Polsce wstyd mi że bronią nas ludzie takiego pokroju.
b
biniu52
Do biniu52 chłopie jaki z ciebie kibic Zawiszy jak ty nawet nie wiesz że Zawisza to on a nie ona!Daj spokój czytaj najpierw co napisałeś a potem wysyłaj bo tak to się ośmieszasz!!!!

JA TAM SZKÓL NIE POKOŃCZYŁEM A TY CWELU JAK CHCZESZ POUCZAĆ TO BĄDZ W NIEDZIELĘ PRZED STADIONEM TOJA CIĘ NAUCZĘ LOKALNEGO PATRIOTYZMU BĘDĘ MIAŁ TABLISZKĘ Z NAPISEM BINIU.
s
serek
Ujawnić personalia skazanych bandytów łącznie zpodaniem adresów szkól lub zakładów pracy .Zpewnością są to MENDY SPOŁECZNE NIE PRACUJĄCE I NIE UCZĄCE SIĘ Zyją z napadów i pospolitych kradzieży -do dzieła POLICJA macie poparcie społeczne -nie pękajcie nie bądzcie tchórzami.
G
Gość
No cóż to tyfusiarnia z sioła powiatowego. Co można się po nich spodziewać ! W wiosce tej dwie ekipy kiboli nieustannie walczą ze sobą w imię klubów zapisując na murach, chodnikach, drzewach, przystankach autobusowych, starszych ludziach i własnych czołach ich symbole. Przy tym ? walczą ze sobą klub piłkarski i żużlowy, które wspólne mają tylko miasto i nawet ze sobą nie rywalizują w lidze. Pytanie Polonia czy Zawisza jest najczęstszym powodem sporów wśród bydgoskiej inteligencji dresiarskiej. Jest ono też przyczyną wzrostu ilości wybitych zębów, co w znacznym stopniu nakręca bydgoską gospodarkę.

Zapewneu Ciebie na wsi jest inaczej co?Elana wcale nie gania Wibratorów co?Moze jeszcze napisz wiesniaku ze Elana i Wibratory razem tancza na wspolnych dozynkach u Was na wsi?
m
marcin
czterech policjantów w szpitalu tak było napisane a z tego co słyszałem to w jednej z powiatówek wszyscy policjanci którzy byli na meczu wylądowali w szpitalu. 1000 zł kary to wstyd , jeszcze kilka takich meczy i wtedy stanie się rozpiździaj na ulicach bo wszyscy policjanci na zwolnienia pójdą. Gratuluje dowodzącym i sądom:(
B
Baca
Słuchaj no brudny tyfusie z powiatu. Jak byś miał mózg to byś wiedział, że na Polonii grano w piłkę jeszcze jak w tej twojej murzyńskiej wiosce nie wiedziano co to jest. Więc i Polonia i Zawisza mają drużyny piłkarskie, a ty opisałeś zapewne sytuację w swojej zawszonej gminie i to się akurat zgadza.
g
gość
Do takich kiboli strzelać, i to bez ostrzeżenia!!!!!!!!
C
CB
No cóż większej mieściny powiatowej jak Toruń z kompleksami co do miasta wojewódzkiego Bydgoszcz to drugiej w Polsce nie ma!Powiat Toruń zawsze zostanie powiatem nigdy województwem !Zobacz sobie jak bydło w żółto niebieskich barwach pod nazwą Elana zachowuje się podzczas derbów z Zawiszą na toruńskich ulicach!dewastująć wszystko co mają pod ręką biją się z policją itd!Cóż widocznie taka kultura toruńska albo folklor według ciebie!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska