Zawodnicy klubu „Wyczół” Gościeradz nagrodzeni pucharami

Adam Lewandowski
Zawodnicy klubu „Wyczół” Gościeradz nagrodzeni pucharami Adam Lewandowski (zdjęcie ilustracyjne)
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Zarząd Okręgowy PZM ocenił dokonania mijającego roku. Sporo nagród i pucharów otrzymali zawodnicy reprezentujący LKT Wyczół Gościeradz.

Zanim prezes ZO PZM Jacek Wojciechowski przystąpił do oceny mijającego sezonu, minutą ciszy uczczono pamięć o zmarłych członkach PZM. A odeszli: Romuald Pilaczewski, Henryk Kamiński, Jerzy Paradowski, Mirosław Jażdżewski. Spotkanie było też okazją do wręczenia odznak honorowych PZM. Otrzymali je: Marcin Bilski i Mirosław Urbaczewski.

Wśród wyróżnionych przez PZM motocyklistów znaleźli się: Mateusz Hulewicz - wyścigowy mistrz Polski klasa supersport 300 (LKT Wyczół Gościeradz) - I miejsce w Pucharze Polski mini motocykli pit bile klasa stock 150. Z tego samego LKT wyróżniono też Wiktora Ostrowskiego (I m. w Pucharze Polski klasa sport 300, II miejsce w Pucharze Polski klasa 600, a także Michała Pawlika - wicemistrza Polski w supermoto klasa S2, oraz Macieja Michalskiego, który reprezentując LKT Wyczół Gościeradz zajął II miejsce w Pucharze Polski w supermoto klasa C2.

Wyczół został też klubowym wicemistrzem Polski w super-moto oraz zajął III miejsce w tej dyscyplinie motocyklowej Pucharu Polski.

Wśród nagrodzonych znalazł się także Przemysław Rossa, drugi wicemistrz okręgu bydgoskiego w klasie MX 2C.

LKT Wyczół Gościeradz został też II wicemistrzem w turystycznych samochodowych mistrzostwach okręgu. Za najaktywniejszy uznany został Automobilklub Inowrocławski.

Ale w mistrzostwach okręgu w konkursowych jazdach samochodowych Mirosław Urbaczewski, przewodniczący komisji sportu samochodowego, puchar za tytuł mistrza okręgu w klasie I wręczył Krzysztofowi Wiznerowi z LKT Wyczół, w klasie 2 - Kamilowi Zarodzie (także Wyczół), w klasyfikacji generalnej kierowców Aleksander Rzepecki został mistrzem okręgu, a Kamil Zaroda wicemistrzem (LKT Wyczół). W klasyfikacji generalnej pilotów nagrodzeni zostali: Paweł Cybulski i Agnieszka Pasz-kiewicz (LKT Wyczół).