Zawody strzeleckie w Brodnicy. Z juniorów najlepiej wypadli reprezentanci Golubia-Dobrzynia [zobacz zdjęcia]

Karolina Rokitnicka
28 drużyn rywalizowało w zawodach w strzelectwie sportowym o tytuł  „Króla Strzelców 2019” i Puchary Burmistrza Brodnicy, Starosty Brodnickiego i Wójta Gminy Brodnica.
28 drużyn rywalizowało w zawodach w strzelectwie sportowym o tytuł „Króla Strzelców 2019” i Puchary Burmistrza Brodnicy, Starosty Brodnickiego i Wójta Gminy Brodnica. LOK Brodnica
28 drużyn rywalizowało w zawodach w strzelectwie sportowym o tytuł „Króla Strzelców 2019” i Puchary Burmistrza Brodnicy, Starosty Brodnickiego i Wójta Gminy Brodnica. Wśród juniorów świetnie wypadli zawodnicy z Golubia-Dobrzynia.

Zmagania zorganizowano na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.

- Zawody przeprowadzono w strzelaniu z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m z podpórką. Każdy z zawodników oddawał po 13 strzałów. Do punktacji liczono 10 najlepszych wyników. W zawodach w kategorii Junior wystartowały 22 – 3 osobowe zespoły oraz zawodnicy indywidualni, razem 68 zawodników. Punktacja liczona była indywidualnie i jednocześnie wynik zaliczał się do punktacji zespołowej – informuje sędzia i prezes zarządu powiatowego LOK w Brodnicy Kazimierz Hurtak.

W kategorii juniorów wygrał Błażej Jasieniecki. Drugie miejsce zajął Bartosz Wierzbowski , a trzecie Michał Pomiankiewicz i Jan Jasiński. Drużynowo najlepsza była ekipa KM WAZÓWNA Golub Dobrzyń d.2 (Błażej Jasieniecki, Bartosz Grabowski, Karol Witulski). Na drugmim miejscu uplasowała się drużyna KM WAZÓWNA Golub Dobrzyń d.1 (Bartosz Wierzbowski, Michał Pomiankiewicz, Agata Kopeć), a na trzecim - CKZiU Brodnica: (Jan Jasiński, Hubert Lisiński, Jakub Pankowski).

W kategorii seniorów rywalizowało 6 zespołów. Indywidualnie „Królem Strzelców 2019 ” został Paweł Murawski. Drugie miejsce zajął Mikołaj Ziemba, a trzecie Wojciech Bajan. Drużynowo wygrała „DRUŻYNA DPM” ( Paweł Murawski, Damian Murawski, Marek Bajan). Druga uplasowała się „DRUŻYNA WYSTRZAŁOWA” (Michał Rumiński, Mikołaj Ziemba, Mikołaj Schram), a trzecie „Wesołe Kostki” (Franciszek Zembrzycki, Michał Zembrzycki, Roman Severyn).

Turniej był współfinansowany przez miasto i gminę Brodnica oraz powiat brodnicki w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.