Na naszym cmentarzu jest jeszcze sporo zapomnianych nagrobków, które czekają na odnowienie. - Tym razem mamy plan by zebrać pieniądze na renowację nagrobków dziecięcych - mówi Paweł Grochowski, prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Grudziądzu, które jest organizatorem kwest. - Jeden z nich bardzo charakterystyczny, bo wokół ma stalowe, niebieskie ogrodzenie z imitacją latarni, a drugi to grób dzieci Baranowskich z rzeźbą anioła.
Zobacz też: Odnowiliśmy już kilka zabytkowych grobów w Grudziądzu. Jak prezentują się po renowacji? [wideo, zdjęcia]
Każdy kto wrzuci do skarbonki datek, otrzyma folder z planem cmentarza i oznaczeniem jak dotrzeć do odrestaurowanych grobów.
Podczas poprzednich pięciu akcji w sumie udało się zebrać około 70 tys. zł. Dzięki tym środkom przywrócono dawny blask sześciu grobowcom.
Czytaj e-wydanie »