Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdobyli już prawie osiem milionów, chcą więcej!

Renata Kudeł
Urszula Lewandowska, Maryla Zaworska, Małgorzata Drzewudzka, Jan Basierski i Katarzyna Chymkowska podczas prac przy jednym z projektów
Urszula Lewandowska, Maryla Zaworska, Małgorzata Drzewudzka, Jan Basierski i Katarzyna Chymkowska podczas prac przy jednym z projektów Fot. Wojciech Alabrudziński
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku wygrywa wyścig o unijne projekty

Osiem milionów złotych - na tyle można wycenić pracę zespołu, zajmującego się w PWSZ tworzeniem projektów. I wciąż jest apetyt na więcej!
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jako pierwsza instytucja we Włocławku sięgnęła już w 2004 r. po pieniądze unijne. Uczelnia dostała wówczas ponad cztery miliony zł na modernizację i rozbudowę bazy dydaktycznej. - Dzięki temu mamy dobre warunki do nauczania - mówi Teresa Bieniek, kanclerz PWSZ. Władze uczelni, również licząc na Unię, postawiły na wzmocnienie potencjału dydaktycznego. - Przy pierwszym tego rodzaju projekcie korzystaliśmy z pomocy wyspecjalizowanych instytucji i doradców - mówi Małgorzata Drzewudzka, koordynator projektu "PWSZ we Włocławku - wiedza i zawód w zasięgu ręki". - Dzisiaj sami doskonale dajemy sobie radę.

Bezpłatna informatyka

A jakie są konkretne korzyści z pozyskanych w ten sposób pieniędzy? - Dzięki trzem milionom złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego studenci informatyki i zarządzania finansami przedsiębiorstw mają dodatkowe, bezpłatne zajęcia z matematyki - mówi Krystyna Niemczyk, rzecznik uczelni. - A od nowego roku akademickiego pięćdziesiąt osób będzie mogło podjąć w naszej uczelni bezpłatne, zaoczne studia inżynierskie na informatyce.

Pieniądze z projektu wykorzystano także na konsultacje programów nauczania z praktykami w gospodarce, na zajęcia laboratoryjne oraz opiekę praw- ników, psychologów i doradców zawodowych.

Języki mniej obce

- Chodzi o to, by przygotować dobrego fachowca, który już podczas studiów ma kontakt z gospodarką i stawi czoła przeciwnościom - mówi Krystyna Niemczyk. Kolejny projekt włocławskiej PWSZ pod nazwą "Języki już nie obce" wygrał w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Weźmie w nim udział 196 osób pracujących, w tym 116 kobiet i 80 mężczyzn z powiatów włocławskiego i lipnowskiego oraz z Włocławka. Preferowane będą osoby powyżej 45 roku życia, gdyż to one stanowią grupę, której możliwości rozwoju kariery zawodowej napotykają na największe trudności. Budżet projektu wynosi ponad 484 tys. złotych. - Projekt będziemy realizować od marca tego roku do maja roku przyszłego - mówi Maryla Zaworska, koordynator projektu.

Praca zespołowa

Wspaniała dziesiątka z PWSZ
(fot. Fot. Nadesłane )

W uczelni udało się stworzyć zespół ludzi, którzy oprócz swoich podstawowych obowiązków służbowych, dodatkowo wzięli na siebie trud związany z pisaniem, realizacją i kontrolą wniosków. Są to między innymi: Małgorzata Drzewudzka, Urszula Lewandowska, Marlena Szpyrkowicz, Beata Wojciechowska, Jan Basierski, Ilona Jakubowska, Maryla Zaworska, Katarzyna Chymkowska, Jarosław Struś i Krystyna Tomaszewska. Jak twierdzą, biurokracja, związana z koordynacją działań i sprawozdawczością jest ogromna. Ale wiedzą, że nie ma innej drogi do unijnych pieniędzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska