https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej otworzy w nowym roku szkolnym nowe kierunki

WA
Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej będą nowe kierunki kształcenia. Na to już zgodził się zarząd powiatu. Jest też pozytywna opinia Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Toruniu.

Nowe kierunki kształcenia w Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej, które zostaną uruchomione w nowym roku szkolnym to: technik mechanik, technik elektryk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk. Dlaczego te kierunki? Po pierwsze dlatego, że jest na nie zapotrzebowanie, a po wtóre dlatego, że w końcu Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej będzie miał nowoczesne pracownie praktycznej nauki zawodu wyposażone zgodnie z wymaganiami. Chodzi o takie pracownie jak: programowania obrabiarek i technologii mechanicznej, elektryki, logistyki, rysunku oraz gastronomii.

W Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej w ubiegłym roku rozpoczęła się budowa placówki kształcenia zawodowego z pracowniami praktycznej nauki zawodu. Koszt tej inwestycji to prawie 4 mln złotych. Planowany termin wykonania - 30 czerwca tego roku. Ta inwestycja została podjęta właśnie z myślą o stworzeniu warunków do otwierania nowych kierunków kształcenia.

Jak mówił nam Janusz Nadolny, dyrektor Zespołu Szkół w Izbicy Kujawskiej, chodziło także o dostosowanie oferty edukacyjnej do zmieniającego się rynku pracy. Bo młodzież z Izbicy Kujawskiej i okolic zainteresowana jest nie tylko kształceniem ogólnokształcącym, ale także na poziomie technicznym i zawodowym. Świadczy o tym popularność takich kierunków kształcenia w Zespole Szkół jak technik informatyk czy technik handlowiec. Otwarcie nowych kierunków będzie także ukłonem w kierunku tych uczniów, którzy do tej pory, ze względu na swoje zainteresowania techniczne, byli zmuszeni do wyboru szkół w pobliskim Kole lub we Włocławku.

Zarząd powiatu jednogłośnie przychylił się do wniosku dyrektora w sprawie otwarcia nowych kierunkówa. Przypomnijmy, że dzięki uruchomieniu nowych kursów autobusowych przez powiat dojazd do szkoły będzie też dla uczniów łatwiejszy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosia

SUPER! NARESZCIE DOBRY POMYSŁ NA TĄ SZKOŁĘ.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska