W trakcie imprezy „Sportowe Strefy Aktywności”, dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, możliwe było m.in. korzystanie z biathlonu laserowego, gdzie kształtowano umiejętności koncentracji i precyzji. Podobnie ocenić można inną aktywność typową dla okresu zimowego, czyli imitację slalomu narciarskiego. Szybkość, zwinność, a właściwie wszechstronna koordynacja ruchowa – zaliczenie tej strefy „na sucho” zapewniło uczestnikom wiele wrażeń. W miejscu, gdzie ustawiona została bramka do piłki ręcznej, skupiano się nad celnością i techniką. U stóp Tatr stanęły również ergometr wioślarski i rowerek stacjonarny. Pod czujnym okiem animatorów uczniowie pracowali nad siłą, kondycją i wytrzymałością.
Projekt „Sportowe Strefy Aktywności” rozpoczął się na początku września w Czechowicach-Dziedzicach, a w kolejnych tygodniach możliwość skorzystania z atrakcyjnych form aktywności dzieci i młodzież miały w Katowicach, Wilkowicach, Rudzie Śląskiej, a także dwukrotnie w Zakopanem.
– Każda forma uprawiania sportu potrafi dawać satysfakcję i wpływać pozytywnie na wszechstronny rozwój. Tylko przyklasnąć można tym wszystkim inicjatywom, które do sportu przyciągają – mówiła podczas grudniowej strefy w Wilkowicach Natalia Czerwonka, czterokrotna olimpijka i srebrna medalistka z Soczi w łyżwiarstwie szybkim.
W tym roku „Sportowe Strefy Aktywności”, zorganizowane z inicjatywy Fundacji Innowacji Progres, odbyły się po raz pierwszy, ale ich pomysłodawcy już teraz, mając na względzie duże zainteresowanie taką formułą wydarzeń, zapowiadają kontynuację w kolejnych latach.
