Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złote i diamentowe gody w Janowcu Wielkopolskim. Małżeńskie święto przed walentynkami

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Złote i Diamentowe Gody świętowali małżonkowie w Janowcu Wielkopolskim (12.02.2024).
Złote i Diamentowe Gody świętowali małżonkowie w Janowcu Wielkopolskim (12.02.2024). Szymon Cieślak
Aż czternaście par świętowało jubileusze Złotych Godów w Janowcu Wielkopolskim. Jedna para przyjęła gratulacje z okazji 60. rocznicy pożycia małżeńskiego.

Na dwa dni przed walentynkami, w poniedziałek (12.02.2024) jubilaci z gminy Janowiec Wielkopolski świętowali w Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury. Pary, które obchodziły Złote Gody, otrzymały medale od Prezydenta RP.

- Pięćdziesięciolecie i sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego, czyli złote i diamentowe gody to jubileusz niezwykły. Celebrowanie złotych i diamentowych godów to celebrowanie nie tylko małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół. Pary, które wspólnie przeżyły 50 i 60 lat, niezmiennie od laty cieszą się swoimi radościami, stawiają czoła codziennym trudnościom. Przywitali na świat dzieci, radość z ich sukcesu i ocieranie łez szczęścia kiedy po raz pierwszy zostali dziadkami. To jedne z tych wydarzeń, które scementowały wspaniały związek. Te jubileusze zasługują na prawdziwe fetowanie - powiedziała Magdalena Łysa.

Małżonkowie usłyszeli życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia, tak aby mogli się spotkać świętując kolejne rocznice małżeńskie. Na wniosek Burmistrza Janowca Wielkopolskiego, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał małżonkom świętującym jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego medale. Jubilaci otrzymali także m.in. kwiaty, prezenty i bilety na sobotni koncert Eleni w Janowcu Wielkopolskim. Para z 60-letnim stażem otrzymała gratulacje i podziękowania.

Złote Gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali:

 • Ewa i Jerzy Zwolenkiewicz,
 • Czesława i Stanisław Białas,
 • Halina i Jacek Głowscy,
 • Stanisława i Stanisław Jakubowscy,
 • Danuta i Jan Mierzejewscy,
 • Krystyna i Józef Golczyk,
 • Maria i Tadeusz Wielowiejscy,
 • Halina i Julian Waneccy,
 • Zofia i Edmund Drożdżyńscy,
 • Maria i Józef Jędrzejczak,
 • Maria i Grzegorz Sztylke,
 • Teresa i Ryszard Majchrzak,
 • Elżbieta i Tadeusz Borkowscy,
 • Zdzisława i Edward Królak.

Diamentowe gody, czyli 60-lecie pożycia małżeńskiego świętowali:

 • Gabriela i Henryk Będzitko.

- To, że medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego przyznaje głowa państwa, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, to świadczy o waszym wyczynie i o tym jak państwo powinno wspierać i doceniać znaczenie rodziny w dzisiejszym świecie, gdzie różnie z tym bywa, ale nie ulega wątpliwości, że rodzina, którą państwo 50 i 60 lat temu stworzyliście jest fundamentem społeczeństwa - powiedział Leszek Grzeczka, burmistrz Janowca Wielkopolskiego. Pogratulował jubilatom.

- Jest nam bardzo miło gościć tak czcigodnych i dostojnych jubilatów. W dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne w dzisiejszym świecie. Dlatego chciałbym państwu szczególnie podziękować za umiejętność współżycia, podejmowania kompromisów, słuchania siebie nawzajem, że państwo to potrafiliście. Że potrafiliśmy naprawiać swoje małżeństwa, bo wiemy jak to w życiu jest. Wspaniale, że to potraficie. Jesteście wielką inspiracją dla młodego pokolenia - powiedziała Aleksandra Walendowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Janowcu Wielkopolskim.

Całość zorganizowała Magdalena Łysy z Urzędu Miejskiego w Janowcu Wielkopolskim. Muzyczny program artystyczny pokazały Magdalena Łysy oraz Dominika Czaplewska. W organizację przedsięwzięcia włączyli się także: Michał Szczepanek, Mikołaj Chojnacki oraz Patrycja Kowalska.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska