Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Złoty Gryf 2023 dla uczennic Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie otrzymał nagrodę Złotego Gryfa 2023 w najbardziej prestiżowym konkursie poligraficznym w Polsce
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie otrzymał nagrodę Złotego Gryfa 2023 w najbardziej prestiżowym konkursie poligraficznym w Polsce Nadesłane ZSCKZ w Grubnie
Magdalena Ostrowska i Kalina Szulc z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie otrzymały najstarszą nagrodę poligraficzną, jaka przyznawana jest w Polsce -Złotego Gryfa 2023. Uczennice szkoły w Grubnie dostały ją w kategorii uczniowskiej.

Kapituła najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu poligraficznego w Polsce przyznała Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie nagrodę Złotego Gryfa 2023 w kategorii Gryf Uczniowski. Dokładniej, to wyjątkowe wyróżnienie otrzymały dwie uczennice: Magdalena Ostrowska z kl. V i Kalina Szulc z kl. IV Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej.

- Jury doceniło zaangażowanie i jakość pracy uczennic, które swoje umiejętności nabyte na zajęciach zawodowych wykorzystały, aby promować działania charytatywne w szkole i poza nią - informuje Monika Ośmiałowska, nauczycielka języka angielskiego i przedmiotów graficznych ZCSKZ w Grubnie. - Wniosek został złożony przeze mnie, jednak wiele innych osób przyczyniło się do tego sukcesu, ponieważ jest to rezultat pracy całej szkoły, która jest znana z działań charytatywnych.

Polska Izba Druku, która corocznie organizuje uroczystą galę, na której są wręczane nagrody Złotego Gryfa, wybrała Poznań na miejsce spotkania doświadczonych ekspertów. Ci prezentowali trendy i rozwiązania pojawiające się na tym stale rozwijającym się rynku. Wszystko to w ramach ART OF COLOR czyli projektu, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu.

Prezes Polskiej Izby Druku - Jacek Kuśmierczyk podkreślał, że ważne jest wspieranie polskiej edukacji zawodowej przez firmy, które czekają na świetnie wykształconych specjalistów. Zaznaczył, że bez tego wsparcia, szkoły mają utrudnione zadanie i w interesie pracodawców jest przyjmowanie młodzieży na praktyki oraz zapraszanie na zajęcia pokazowe.

- Niestety, w naszym regionie nie wszystkie drukarnie rozumieją tę oczywistą zależność: im lepsza współpraca z pracodawcami, tym lepiej wykształcona młodzież na rynku pracy - dodaje Monika Ośmiałowska. - W ramach nagrody Złotego Gryfa każda z uczennic zyskała indywidualne wsparcie swojego rozwoju zawodowego: Magdalena Ostrowska – Przygotowalni fleksograficznej WISTAR Andrzej Rowicki, a Kalina Szulc – Drukarni Skleniarz. Ponadto, wykorzystując pobyt w Poznaniu z okazji udziału w uroczystej gali wręczania nagród Złotego Gryfa, uczennice odwiedziły świąteczny jarmark i multimedialną wystawę dzieł van Gogha.

Zobaczcie zdjęcia z przyznania nagrody dla szkoły w Grubnie

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska