https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znikają pociągi PKP Intercity z Laskowic

Maciej Ciemny
Na stacji w Laskowicach według planów PKP Intercity będzie zatrzymywać się sześć pospiesznych pociągów mniej
Na stacji w Laskowicach według planów PKP Intercity będzie zatrzymywać się sześć pospiesznych pociągów mniej Andrzej Bartniak
O tym, że PKP Intercity zamierza ograniczyć w jesiennym rozkładzie jazdy liczbę pociągów zatrzymujących się w Laskowicach informowaliśmy na początku września.

Samorządowcy z gmin i okolicznych powiatów skierowali do PKP Intercity zapytanie w tej sprawie. Ponadto radny gminy Świecie Sebastian Gla­ziński zachęcał do wysyłania indywidualnych protestów.

Gotowe wzory listów można znaleźć na stronie www.lasko-wice.jimdo.com albo w redakcji „Gazety Pomorskiej” w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 91, gdzie można je pobierać od poniedziałku do piątku w godz. 10-13.

Niedawno przyszła odpowiedź z PKP Intercity. Pogłoski okazały się prawdą. W nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie w połowie października, w Laskowicach zatrzyma się sześć pociągów pospiesznych mniej. - W celu uatrakcyjnienia czasu przejazdu pociągów dalekobieżnych na odcinku Poznań - Trójmiasto przewiduje się, że zgodnie z nowym rozkładem jazdy 2015/2016 przez stację Laskowice Pomorskie bez zatrzymania przejeżdżać będą trzy pary pociągów - informuje w piśmie Paweł Kopczyński, dyrektor departamentu transportu kolejowego PKP Intercity.

- Dalej zachęcam do wysyłania protestów - mówi Glaziński. - Nie możemy się w tej sprawie poddać. Ta stacja to nasze okno na świat.

Sprawą postanowił zainteresować radnego sejmiku wojewódzkiego ze Świecia Pawła Knapika. - Ostatnia sesja dotyczyła w dużej mierze transportu. Podniosłem kwestię ograniczania zatrzymań pociągów. Zarząd ma interweniować w tej sprawie w ministerstwie - mówi Knapik.

Marszałkowi powinno zależeć na jak największej liczbie pociągów, które zatrzymują się w Laskowicach, bo w planach urzędu jest renowacja linii do Grudziądza.- Dla nas Laskowice to ważny węzeł przesiadkowy i nie można doprowadzić do jego marginalizacji - twierdzi Knapik.

- Zarząd województwa wystąpi do spółki PKP Intercity z apelem o utrzymanie w rozkładzie jazdy postojów pociągów dalekobieżnych na stacji Las­kowice - mówi Przemysław Mazur z urzędu marszałkowskiego.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Młodzież studiuje w Gdańsku, Poznaniu.Jak ma dojechać? Kogo to obchodzi?

P
Patrycja
Nie no jasne... zlikwidowac wszystko i miec wszystko gdzies... dobrze, ze chociaz Pan Glazinski nie zostaje obojetny na to...
J
Ja
Jaja sobie robią, nie dość, że Pendolino tędy nie jeździ, to jeszcze chcą polikwidować to, co jeździ. Jak mam na studia docierać?!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska