Na spotkaniu w bydgoskim ratuszu pojawili się przede wszystkim byli działacze i członkowie ruchu "Solidarność" w latach 1980 - 1989 oraz przedstawiciele Sejmu i władz wojewódzkich.
Grupa "Szast-Prast" zaprezentowała się po części uroczystej. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt. "Modlitwa nasza". Opowiedziano historię losu Polski przed stanem wojennym i po jego wprowadzeniu.
- Pomimo okrojonego składu osobowego występujących uczniów spektakl został przyjęty owacyjnie.
Pod adresem młodzieży skierowano wiele pochlebnych opinii - powiedział uczestniczący w uroczystości żninianin Henryk Tokarz, były działacz "Solidarności".
Po spotkaniu Henryk Tokarz wraz Elżbietą Kończal, dyrektor ZSS "Trójka" wręczyli obecnym na spotkaniu VIP-om "Mój słownik gwary Pałuckiej" wraz z dedykacją oraz płytę z autografem Katarzyny Karolak "Z koncertu dla Nadii".
O północy zebrani w bydgoskim ratuszu wraz z transparentami - też wykonanymi w Żninie - udali się pod pomnik na starym rynku.
Tam odczytano list otwarty w sprawie rozliczenia skutków stanu wojennego.
Złożono kwiaty i zapalono znicze ku pamięci tych, którzy w różnych okolicznościach zginęli w stanie wojennym.
Uroczystości zorganizowało Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL "Przymierze" oraz Stowarzyszenie "Idea Solidarności 1980-90" z Bydgoszczy.
Patronat nad imprezą objął Lech Kaczyński - prezydent RP oraz Piotr Całbecki - marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.