Abonament RTV - takie są przepisy. Oni muszą go opłacać
Opłacanie abonamentu RTV dotyczy każdego gospodarstwa domowego, w którym znajduje się odbiornik radiowy lub telewizyjny. Na jedno gospodarstwo przypada jedna opłata, niezależnie ile takich odbiorników jest w posiadaniu.
Zobacz także:Trwają kontrole opłat za Abonament RTV. Co się stanie, jeśli nie otworzysz drzwi?
Pamiętajmy, że z opłacania abonamentu RTV nie zwalnia posiadanie telewizji kablowej, satelitarnej lub platformy cyfrowej. Opłata abonamentowa wiąże się bowiem z posiadaniem konkretnego odbiornika
Abonament RTV 2024 - zwolnienia. Te osoby nie muszą go opłacać
O tym, kto nie musi płacić abonamentu RTV mówi nam art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Zwolnione są pewne grupy osób, a żeby skorzystać ze zwolnienia trzeba spełnić proste warunki. Potrzebne jest przedstawienie w placówce pocztowej dowodu osobistego i dokumentów, które uprawniają nas do korzystania ze zwolnień. Musimy także złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków do korzystania ze zwolnienia.
Kto będzie zwolniony z płacenia abonamentu RTV w 2024 roku? Mamy pełną listę osób. Zobacz, czy jesteś w gronie tych, którzy są zwolnieni i nie muszą martwić się opłatami. Lista zwolnionych w naszej galerii.
Ile wyniesie Abonament RTV 2024? Znamy stawki
Opublikowano także stawki, jakie będą obowiązywać za abonament RTV w 2024 roku. Jak się okazuje, pozostaną one na tym samym poziomie, co obecnie. Jeśli będziemy płacić raz w miesiącu, to opłata wyniesie:
- Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie
- Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie
- Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2024 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę - poinformowała Poczta Polska.
Zobacz, ile zapłacisz, jeśli będziesz korzystać ze zniżek. Grafiki z opłatami zamieściliśmy w poniższej galerii.
Mamy stawki za abonament RTV - wyliczenia na 2024 rok. Tyle ...