Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwolnienia z Abonamentu RTV w 2024 roku - lista. Wiemy, jakie będą stawki i kto nie musi płacić

OPRAC.: MM
Wideo
od 16 lat
Znane są już stawki, jakie będą obowiązywać w 2024 roku za abonament radiowo-telewizyjny. Trzeba pamiętać, że obowiązek jego uiszczania dotyczy wszystkich, którzy posiadają odbiorniki do oglądania telewizji i słuchania radia. Nie wszystkich jednak dotyczą opłaty, bo w 2024 roku nadal będą obowiązywać zwolnienia. Zobacz, kto będzie zwolniony z tej opłaty.

Abonament RTV - takie są przepisy. Oni muszą go opłacać

Opłacanie abonamentu RTV dotyczy każdego gospodarstwa domowego, w którym znajduje się odbiornik radiowy lub telewizyjny. Na jedno gospodarstwo przypada jedna opłata, niezależnie ile takich odbiorników jest w posiadaniu.

Zobacz także:Trwają kontrole opłat za Abonament RTV. Co się stanie, jeśli nie otworzysz drzwi?

Pamiętajmy, że z opłacania abonamentu RTV nie zwalnia posiadanie telewizji kablowej, satelitarnej lub platformy cyfrowej. Opłata abonamentowa wiąże się bowiem z posiadaniem konkretnego odbiornika

Abonament RTV 2024 - zwolnienia. Te osoby nie muszą go opłacać

O tym, kto nie musi płacić abonamentu RTV mówi nam art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Zwolnione są pewne grupy osób, a żeby skorzystać ze zwolnienia trzeba spełnić proste warunki. Potrzebne jest przedstawienie w placówce pocztowej dowodu osobistego i dokumentów, które uprawniają nas do korzystania ze zwolnień. Musimy także złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków do korzystania ze zwolnienia.

Kto będzie zwolniony z płacenia abonamentu RTV w 2024 roku? Mamy pełną listę osób. Zobacz, czy jesteś w gronie tych, którzy są zwolnieni i nie muszą martwić się opłatami. Lista zwolnionych w naszej galerii.

Ile wyniesie Abonament RTV 2024? Znamy stawki

Opublikowano także stawki, jakie będą obowiązywać za abonament RTV w 2024 roku. Jak się okazuje, pozostaną one na tym samym poziomie, co obecnie. Jeśli będziemy płacić raz w miesiącu, to opłata wyniesie:

  • Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie
  • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie

- Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2024 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę - poinformowała Poczta Polska.

Zobacz, ile zapłacisz, jeśli będziesz korzystać ze zniżek. Grafiki z opłatami zamieściliśmy w poniższej galerii.

Wiemy, ile będzie trzeba zapłacić za abonament RTV w 2024 roku. Na stronie Poczty Polskiej przedstawiono stawki wraz ze zniżkami. Oczywiście można korzystać ze zniżek, jeśli będziemy uiszczać opłaty za więcej niż jeden miesiąc. Stawki abonamentu RTV na 2024 rok wraz ze zniżkami znajdziesz na kolejnych stronach ----->

Mamy stawki za abonament RTV - wyliczenia na 2024 rok. Tyle ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska