Zwycięstwo Wisły Kraków, remis Fulham! Biała Gwiazda gra dalej w LE!

(ARKL)
zwyciężyła wicemistrza Holandii i miała przy tym bardzo dużo szczęścia.
zwyciężyła wicemistrza Holandii i miała przy tym bardzo dużo szczęścia. fot. Łukasz Żołądź/mmkrakow.pl
W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej piłkarze Wisły wygrali 2:1 z Twente Enschede, co przy remisie 2:2 Fulham z Odense premiuje "Białą Gwiazdę"!

Tabela grupy K:

1. Twente 6 13 14- 7
2. Wisła 6 9 8-13
3. Fulham 6 8 9- 6
4. OB 6 4 9-14
Fulham Londyn - Odense 2:2 (Clint Dempsey 27, Karim Frei 31 - Hans Andreasen 64, Baye Fall 90).

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Wisła Kraków - Twente Enschede 2:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Garguła (11), Cwetan Genkow (46) - Luuk de Jong (39)
WISŁA: Pareiko - Jovanović, Bunoza, Diaz, Nunez - Wilk, Jirsak (90. Brud) - Boguski (61. Małecki), Garguła, Melikson (89. Kirm) - Genkow.
TWENTE: Marsman - Cornelisse, Bengtsson, Buysse, Roeseler, Janssen, Landzaat, L. de Jong (78. de Jong), Bajrami, Chadli (46. John), Janko (66. Berghaus).
Żółte kartki: Janssen, Gouriye (dla Twente).

Zapis relacji na żywo z meczu Wisła - Twente

Wisła przystąpiła do meczu z Twente mocno osłabiona. Linia obrony była przebudowana i obawiano się, że Holendrzy z łatwością ograją "Białą Gwiazdę". Krakowianie nie przestraszyli się rywali, a Łukasz Garguła w 11. minucie strzałem przy krótkim słupku po indywidualnej akcji otworzył wynik pojedynku. W 39. minucie efektowną przewrotką do wyrównania doprowadził Luuk de Jong. Ostatnie słowo należało do Wisły - długie podanie i niezdecydowanie holenderskiej defensywy wykorzystał Cwetan Genkow, który chytrym uderzeniem przypieczętował zwycięstwo Wisły.

Aby awansować, podopieczni trenera Kazimierza Moskala musieli liczyć na korzystny rezultat spotkania Fulham Londyn z Odense. Na Craven Cottage londyńczycy prowadzili już 2:0, ale po prostych błędach stracili dwie bramki. Gola na 2:2 strzelił Baye Fall.