Wisła Kraków pokonała Odense, szanse na awans zachowane!

(ARKL)
w przekonującym stylu pokonała Odense. Dudu Biton zaliczył w tym meczu gola i asystę. fot. Łukasz Żołądź/mmkrakow.pl
W meczu 5. kolejki Ligi Europejskiej piłkarze Wisły Kraków pokonali 2:1 Odense i przedłużyli nadzieje na awans do fazy pucharowej.

Tabela grupy K LE:

1. FC Twente 5 13 13- 5
2. Fulham FC 5 7 7- 4
3. Wisła Kraków 5 6 6-12
4. Odense Boldklub 5 3 7-12

Odense BK - Wisła Kraków 1:2 (0:2)
Bramki: Rasmus Falk (51) - Dudu Biton (20), Patryk Małecki (28).
ODENSE: Toppel - Ruud, Christensen, Sorensen, Mendy, Hoegh (15. Reginiussen), Andreasen, Johansson, Falk (55. Kadrii) - Utaka, Skoubo (75. Fall).
WISŁA: Pareiko - Lamey (79. Jovanović), Chavez, Diaz, Paljić - Wilk, Nunez - Małecki (82. Melikson), Garguła, Kirm (90. Iliev) - Biton.
Żółte kartki: Sorensen - Małecki, Chavez.

Zapis relacji na żywo meczu Odense - Wisła Kraków

Krakowianie zasłużenie pokonali Duńczyków. Umiejętnie ustawiali się na boisku, rzadko z ich strony były nieprzemyślane zagrania, a środek pola ze świetnym Łukaszem Gargułą napędzał ataki Wisły. W 20. minucie mistrzowie Polski po szybkie akcji wyszli na prowadzenie. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Dragan Paljić, wspomniany Garguła przytomnym podaniem obsłużył Dudu Bitona, a izraelski napastnik sprytnym strzałem dał "Białej Gwieździe" prowadzenie.

Osiem minut później było już 2:0 dla Wisły. Kontratak Wisły na bramkę zamienił Patryk Małecki, który mocnym uderzeniem uciszył gospodarzy. Jeszcze przed przerwą doskonałą sytuację zmarnował Biton.

W początkowej fazie drugiej połowy mnożyły się błędy w obronie wiślaków. Nieporozumienia w krakowskiej defensywie i sporo przypadkowości wykorzystał Rasmus Falk, przywracając Odense nadzieje na korzystny rezultat.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Później Duńczycy ambitnie dążyli do wyrównania, ale Wisła mądrze szafowała siłami. To ona dyktowała tempo gry, a w ostatnim kwadransie ponownie BIton stanął przed szansami powiększenia dorobku bramkowego. Warto odnotować, że w 83. minucie na boisku pojawił się Maor Melikson, wracający do składu po przerwie spowodowanej kontuzją.

W drugim spotkaniu 5. kolejki grupy K holenderskie Twente Enschede pokonało Fulham Londyn 1:0 po bramce Marca Janko, dzięki czemu Wisła zachowała szanse na awans. Żeby krakowianie grali wiosną w europejskich pucharach, w ostatnim meczu muszą pokonać Twente, a Fulham zgubić punkty z Odense.