
- Gratulujemy całemu zespołowi, który zarządza i opiekuje się tym wyjątkowym obiektem. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi Toruń, zarezerwuje sobie czas, by odwiedzić Muzeum i poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika i historię miasta. Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią - informuje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, zlokalizowane na starówce, działa od 2006 roku. Osoby odwiedzające muzeum przy ul. Rabiańskiej, mogą przyjrzeć się sposobom wyrobu pierników i wziąć udział w warsztatach wypieku korzennych przysmaków - pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej.

Od 2014 roku muzeum powiększyło swój program o nową wystawę przedstawiającą manufakturę z przełomu XIX/XX wieku. W muzeum można obejrzeć m.in.: oryginalne niemieckie maszyny do wypieku piernika (i samodzielnie wprawić je w ruch), zabytkowy piec i największą w Europie kolekcję woskowych form. Żywe Muzeum Piernika oferuje także warsztaty dekorowania pierników.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu