reklama

10-latek trafił do sądu. Ordo Iuris: poszło o Banderę. Szkoła to dementuje

Maciej Czerniak
Maciej Czerniak
archiwum Polska Press Grupa
Fundacja Ordo Iuris poinformowała, że dyrekcja toruńskiej podstawówki zgłosiła do sądu sprawę ucznia, który miał pokłócić się z kolegą pochodzenia ukraińskiego. Poszło o Stepana Banderę. Ale szkoła dementuje i tłumaczy, że uczeń był agresywny.

- Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu - napisała na twitterze aplikant Magdalena Majkowska.

To prawnik działająca w fundacji Instytucie Ordo Iuris. Zaznacza, że jest pełnomocnikiem rodziców ucznia, o którego chodzi.

Spór o Banderę...

W sądzie trwa postępowanie - jak zaznacza prawnik - o ograniczenie praw rodzicielskich rodzicom 10-latka.

- Postawa Maćka wynika z historii jego rodziny oraz przywiązania do tradycji - zaznacza Magdalena Majkowska w wypowiedzi cytowanej w specjalnym oświadczeniu wydanym przez „Ordo Iuris”. - Ojciec chłopca był żołnierzem zawodowym. Patriotyzm jest dla niego ważną wartością, którą stara się przekazywać dziecku zainteresowanemu historią Polski. Przodkowie chłopca o których pamięć w rodzinie jest wciąż kultywowana padli ofiarą rzezi wołyńskiej. Rodzice starają się uwrażliwić dzieci na potrzeby innych oraz wychowywać je w szacunku do drugiego człowieka, chłopiec posiada również kolegę narodowości ukraińskiej, kwestia jego pochodzenia nigdy nie była podłożem konfliktów. Maciek nie jest w żaden sposób uprzedzony narodowościowo w końcu jeden z jego dobrych kolegów to także obywatel Ukrainy.

... i o żołnierzy wyklętych

Ponadto fundacja zaznacza, że „po pierwszym szkolnym sporze o Banderę, Maciek był przez ukraińskiego kolegę wyzywany i opluwany z powodu noszenia ubrań z nadrukami przedstawiającymi Żołnierzy Niezłomnych. Chłopiec starał się nie reagować na liczne prowokacje, a kolejne incydenty były na bieżąco zgłaszane szkole. Rodzice byli w stałym kontakcie z placówką, licząc na wsparcie pedagogów w rozwiązaniu konfliktu pomiędzy uczniami”.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Toruniu. Zwróciliśmy się w tej sprawie do prezesa tej jednostki, sędziego Ryszarda Reifa, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy oficjalnej odpowiedzi.

Temat został podchwycony przez kilka prawicowych portali internetowych, m.in. „Do Rzeczy”, a w poniedziałek historię opisano na Kresy.pl. Sytuacja, której sprawa dotyczy, miała wydarzyć się na jednej z przerw w Szkole Podstawowej nr. 10 w Toruniu.

Szkoła: chłopiec agresywny

- Przygotowujemy specjalne oświadczenie - rano w rozmowie telefonicznej zapewniała wicedyrektor SP nr 10, Magdalena Dawidowicz. Sprawę zgłoszono również do Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

Po południu zostało wydane oświadczenie.

„Szkoła przekazała informację do Sądu Rejonowego II Wydział Rodzinny i Nieletnich w Toruniu z prośbą o zbadanie sytuacji rodzinnej i wychowawczej dziecka, ucznia kasy czwartej, z uwagi na występujące problemy w jego relacjach z rówieśnikami” - czytamy w stanowisku toruńskiej podstawówki. „Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców”

Szkoła dementuje też rewelacje „Ordo Iuris” dotyczące tego, jaka była geneza całej sprawy.

„Nie mamy potwierdzonych informacji, że chłopiec z Ukrainy w jakiejkolwiek sytuacji wypowiadał się na temat Stepana Bandery” - podkreśla dyrekcja SP nr 10. „Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, zgodnie z zapisami w programie wychowawczo-profilaktycznym, szkoła podjęła odpowiednie kroki, aby przeciwdziałać tym zachowaniom. Ze względu na brak wyraźnej poprawy w zachowaniu chłopca szkoła zwróciła się z pismem do sądu z prośbą o zbadanie jego sytuacji rodzinnej i wychowawczej”.

Fundacja Instytut na Rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” to organizacja pozarządowa powstała w 2013 roku. Jej najbardziej znaną inicjatywą było opracowanie projektu ustawy antyaborcyjnej. W projekcie postulowano wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji w Polsce i odpowiedzialności karnej dla osób dokonujących tych zabiegów.

Wypalenie zawodowe - nowy punkt na liście chorób

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-16T22:35:27 02:00, Tadek:

Kiedyś tacy "wspaniali" młodzie ludzie ochoczo ubierali szare mundurki i w politycznym zaślepieniu, w uwielbieniu takiego jednego z czarnym wąsikiem, byli gotowi donosić nawet na członków swojej rodziny i mordować w imię jakiejś wymyślonej wyższości jednej "rasy" nad drugą. Idź lepiej ty "młody wspaniały człowieku" pograć z kumplami w piłę, poczytaj mądre książki i ciesz się, że żyjesz w wolnym, chociaż teraz poszarzałym kraju.

2019-07-17T10:11:54 02:00, B.:

Jak nie masz nic mądrego do napisania, to lepiej nie pisz wcale. Porównując polskiego 10 latka, który powiedział prawdę o Banderze do Hitlera, pokazałeś swój poziom inteligencji. Naprawdę, nie masz się czym chwalić i to na forum publicznym :/

A niech zabiorą dzieciaka, może wreszcie rodzice się obudzą! Jaki patriota?! Kibole też noszą koszulki z symbolami patriotycznymi... Drodzy Państwo, owy 10 letni bohater niestety nim nie jest. Nic dobrego nie pokazał i nie zareprezentował sobą tak jak wiele osób piszących tutaj komentarze. Prawdziwej Polskości w tym całym zdarzeniu niestety nie było. Niestety ale chłopiec o ktorym.jest mowa był przenoszony ze szkoły do szkoły, nie dla tego że taki mieli kaprys jego rodzice. Sprawiał problemy wychowawcze. Gdy trafił do sp 10 nie było lepiej. Akurat trafił do klasy syna mojej koleżanki. Od samego poczatku zachowanie było kategoryczne. Zaczepiał dzieci, był gresywny wobec ruwieśników. Po wielu próbach prowadzenia rozmów z rodzicami nie było poprawy, rodzice chłopca nie podejmowali współpracy, ojciec chłopca był arogancki i agresywny. Bohater został przeniesiony do innej klasy co jak widać nie przyniosło efektów. Dzieciak wyszukiwał sobie słabsze dzieci i je prześladował. Swoim zachowaniem utrudniał prowadzenie lekcji. Wiem to bo msm znajomych nauczycieli w sp 10ktorzy mieli PRZYJEMNOŚĆ! pracować z tym dzieciakiem. Ale nie ma co winić dzieciaka, za to sa odpowiedzialni rodzice, zwlaszcza ojciec którym za kazdym razem gdy chłopiec coś przeskrobał nie mozna było dojść do porozumienia. Bardzo dobrze ze dyrekcja szkoły oddała sprawę do prokuratury, rodzice nie chcieli współpracować, a problem sam sie nie rozwiąże. Z chłopcem były problemy w poprzedniej szkole i w tej nie było lepiej. Warto się zastanowić nad całą sprawą zatrzymać się na chwilę i... powiem tak, pewnie chłopiec o historii polsko-ukraińskiej dowiedział się podczas pierwszego etapu edukacyjnego i pogłębiał tą wiedzę w czwartej klasie. 😂🤣 Już to widzę jak chlopiec z Ukrainy wykrzykuje hasła zwiazane z postacia Bandery. Drodzy Państwo, o Banderze najpredzej chlopiec okrzykniety nohaterem uslyszał w swoim rodzinnym domu. I to był idealny pretekst do tego by odwrocić kota ogonem i zrobić bohatera - patriotę z łobuza. Tatuś jak zobaczył ze sprawa przybrała inny wymiar postanowił to wykorzystać by pozyskać przychylność innych i pokazać światu jaki synek jest biedny i zostanie ukarany za patriotyzm. Dodam.ba koniec ze studenci podczas juwenaliów też sie przebierają za różne postaci, za zakonnice, policjantów, lekarzy itd... to tylko strój. Koszulka z napisem polska nie czyni kogoś patriotą. Jak już wcześniej zostało ujęte, kibole też rzeczy ze symbolami narodowymi i co? Sa gotowi obić mordę każdemu kogo spotkają. A spotkania na meczach tylko ustawki na mordobicia. Strój to nie wszystko.

G
Gość
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-17T08:53:54 02:00, Gość:

jeżeli prawda będzie zupełnie inna, np. że to szkolny łobuz , to odszczekasz

2019-07-19T22:17:37 02:00, Gość:

Szkoda, ze nikt nie zapyta rodzicow innych dzieci, jaki terror ten "maly polak" wprowadzil do szkoly. Przy dalszym przyzwalaniu na takie zachowanie niewinnie wygladajacy chlopiec bylby gotow dokonac samosadu na kazdym, kto stanalby na jego drodze. Ewidentnie rodzina ma problem z akceptacja obcokrajowcow i zaszczepia synowi twarde "zolnierskie" niby-patriotyczne podejscie do kolegow. To rodzice dzieciom zgotowali ten los. Tonacy brzytwy sie chwyta. Szkoda tych chlopcow :(

Dla mnie sprawa ta jest o wiele bardziej złożona. Z jednej strony pewne podejrzenia budzi dla mnie sam chłopiec, z drugiej - o wiele większe i znacznie poważniejsze wątpliwości budzi zachowanie pracowników szkoły. Jeśli była potrzebna jakaś reakcja, to wybrali najgorszy moment, najgorszy sposób (ten Bandera naprawdę jest tam w tle wbrew "oświadczeniom"), a bardzo wątpliwymi oświadczeniami sprawiają, że reakcja organów nadzoru względem szkoły wydaje się konieczna. Myślę, że trzeba poczekać na zakończenie postępowań - w sądzie (tu będzie przecież miejsce na zeznania również rodziców innych dzieci), jak i mam nadzieję szczegółowej i wnikliwej kontroli postępowania zaangażowanych w sprawę pracowników szkoły. O sytuacji słyszałem jeszcze przed włączeniem się w nią prawnika/prawników tej fundacji.

G
Gość
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-17T08:53:54 02:00, Gość:

jeżeli prawda będzie zupełnie inna, np. że to szkolny łobuz , to odszczekasz

Szkoda, ze nikt nie zapyta rodzicow innych dzieci, jaki terror ten "maly polak" wprowadzil do szkoly. Przy dalszym przyzwalaniu na takie zachowanie niewinnie wygladajacy chlopiec bylby gotow dokonac samosadu na kazdym, kto stanalby na jego drodze. Ewidentnie rodzina ma problem z akceptacja obcokrajowcow i zaszczepia synowi twarde "zolnierskie" niby-patriotyczne podejscie do kolegow. To rodzice dzieciom zgotowali ten los. Tonacy brzytwy sie chwyta. Szkoda tych chlopcow :(

G
Gość
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-16T21:12:12 02:00, Polak:

Gdzie jest Rada Rodzicielska i kurator oświaty.

2019-07-17T18:20:10 02:00, Gość:

Krew mnie zalewa jak słyszę takie historie, że dziesiecioletniego chłopca chce się oderwać od rodziców pozbawiając ich praw rodzicielskich za to, że powiedział prawdę. I nie ważne, czy łobuzował czy nie na korytarzu szkolnym. Szkoła w pierwszym rzędzie powinna chronić prawdę historyczną i polskie dzieci za taką prawdę. Widać poprawność polityczna, wydumane ideologię i koneksje ukraińskiego nauczyciela stoją wyżej. A pasem szacowane grono i na lekcje historii.

2019-07-17T19:13:51 02:00, Gość:

Ludzie, łopatą do łba trzeba wam tłumaczyć że to jest manipulacja fundacji

ordo iuris ,nie było sporu o banderę ,to wybiek/linia obrony aby wybielić rozrabiakę ,łykacie tę bajkę o 10 letnim bohaterze ,jeszcze trochę i będzie ulica jego imienia ,nie dajmy się zwariować ,rodzi się nowy mini smoleńsk

2019-07-17T23:35:45 02:00, wrocławianin:

A nie jest to przypadkiem czysta manipulacja dyrekcji szkoły, a nie fundacji.?Są dokumenty przeczące opinii dyrekcji. Na banderyzm nigdy nie powinno być przyzwolenia. Grozą jest, że w Polsce organizacje lewicowe potrafią być obojętne względem banderyzmu! W Hiszpanii to własnie lewica nie pozwala na banderowskie ekscesy na uczelniach. Komuś przeszkadza Ordo Iuris - to dlaczego inne podmioty, niby walczące z faszyzmem i ksenofobią nie wzięły się za dyrekcję i pracowników szkoły i nie wnioskowały o pociągnięcie ich do odpowiedzialności za ich postępowanie? Wtedy żadne Ordo Iuris nie byłoby w tej sprawie potrzebne. Ale polski nacjonalizm zły, a banderyzm dobry... Tak się Europy szanującej różnorodność nie zbuduje!

2019-07-18T11:52:35 02:00, Z.:

Brednie, brednie, brednie! Brednie jakiegoś chorego umysłu!!!!!!!

Ktoś chyba dostał wścieklizny - czyżby ktoś z rodzinki pracował w podejrzanej szkole? Hahaha. Szkoła zdobyła już "popularność" w mediach jakiś czas temu, bynajmniej nie za sprawą osiągnięć naukowych. Ja bym również w oświadczenia pracowników tej szkoły nie wierzył.

Z
Z.
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-16T21:12:12 02:00, Polak:

Gdzie jest Rada Rodzicielska i kurator oświaty.

2019-07-17T18:20:10 02:00, Gość:

Krew mnie zalewa jak słyszę takie historie, że dziesiecioletniego chłopca chce się oderwać od rodziców pozbawiając ich praw rodzicielskich za to, że powiedział prawdę. I nie ważne, czy łobuzował czy nie na korytarzu szkolnym. Szkoła w pierwszym rzędzie powinna chronić prawdę historyczną i polskie dzieci za taką prawdę. Widać poprawność polityczna, wydumane ideologię i koneksje ukraińskiego nauczyciela stoją wyżej. A pasem szacowane grono i na lekcje historii.

2019-07-17T19:13:51 02:00, Gość:

Ludzie, łopatą do łba trzeba wam tłumaczyć że to jest manipulacja fundacji

ordo iuris ,nie było sporu o banderę ,to wybiek/linia obrony aby wybielić rozrabiakę ,łykacie tę bajkę o 10 letnim bohaterze ,jeszcze trochę i będzie ulica jego imienia ,nie dajmy się zwariować ,rodzi się nowy mini smoleńsk

2019-07-17T23:35:45 02:00, wrocławianin:

A nie jest to przypadkiem czysta manipulacja dyrekcji szkoły, a nie fundacji.?Są dokumenty przeczące opinii dyrekcji. Na banderyzm nigdy nie powinno być przyzwolenia. Grozą jest, że w Polsce organizacje lewicowe potrafią być obojętne względem banderyzmu! W Hiszpanii to własnie lewica nie pozwala na banderowskie ekscesy na uczelniach. Komuś przeszkadza Ordo Iuris - to dlaczego inne podmioty, niby walczące z faszyzmem i ksenofobią nie wzięły się za dyrekcję i pracowników szkoły i nie wnioskowały o pociągnięcie ich do odpowiedzialności za ich postępowanie? Wtedy żadne Ordo Iuris nie byłoby w tej sprawie potrzebne. Ale polski nacjonalizm zły, a banderyzm dobry... Tak się Europy szanującej różnorodność nie zbuduje!

Brednie, brednie, brednie! Brednie jakiegoś chorego umysłu!!!!!!!

w
wrocławianin
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-16T21:12:12 02:00, Polak:

Gdzie jest Rada Rodzicielska i kurator oświaty.

2019-07-17T18:20:10 02:00, Gość:

Krew mnie zalewa jak słyszę takie historie, że dziesiecioletniego chłopca chce się oderwać od rodziców pozbawiając ich praw rodzicielskich za to, że powiedział prawdę. I nie ważne, czy łobuzował czy nie na korytarzu szkolnym. Szkoła w pierwszym rzędzie powinna chronić prawdę historyczną i polskie dzieci za taką prawdę. Widać poprawność polityczna, wydumane ideologię i koneksje ukraińskiego nauczyciela stoją wyżej. A pasem szacowane grono i na lekcje historii.

2019-07-17T19:13:51 02:00, Gość:

Ludzie, łopatą do łba trzeba wam tłumaczyć że to jest manipulacja fundacji

ordo iuris ,nie było sporu o banderę ,to wybiek/linia obrony aby wybielić rozrabiakę ,łykacie tę bajkę o 10 letnim bohaterze ,jeszcze trochę i będzie ulica jego imienia ,nie dajmy się zwariować ,rodzi się nowy mini smoleńsk

A nie jest to przypadkiem czysta manipulacja dyrekcji szkoły, a nie fundacji.?Są dokumenty przeczące opinii dyrekcji. Na banderyzm nigdy nie powinno być przyzwolenia. Grozą jest, że w Polsce organizacje lewicowe potrafią być obojętne względem banderyzmu! W Hiszpanii to własnie lewica nie pozwala na banderowskie ekscesy na uczelniach. Komuś przeszkadza Ordo Iuris - to dlaczego inne podmioty, niby walczące z faszyzmem i ksenofobią nie wzięły się za dyrekcję i pracowników szkoły i nie wnioskowały o pociągnięcie ich do odpowiedzialności za ich postępowanie? Wtedy żadne Ordo Iuris nie byłoby w tej sprawie potrzebne. Ale polski nacjonalizm zły, a banderyzm dobry... Tak się Europy szanującej różnorodność nie zbuduje!

G
Gość
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-16T21:12:12 02:00, Polak:

Gdzie jest Rada Rodzicielska i kurator oświaty.

2019-07-17T18:20:10 02:00, Gość:

Krew mnie zalewa jak słyszę takie historie, że dziesiecioletniego chłopca chce się oderwać od rodziców pozbawiając ich praw rodzicielskich za to, że powiedział prawdę. I nie ważne, czy łobuzował czy nie na korytarzu szkolnym. Szkoła w pierwszym rzędzie powinna chronić prawdę historyczną i polskie dzieci za taką prawdę. Widać poprawność polityczna, wydumane ideologię i koneksje ukraińskiego nauczyciela stoją wyżej. A pasem szacowane grono i na lekcje historii.

Ludzie, łopatą do łba trzeba wam tłumaczyć że to jest manipulacja fundacji

ordo iuris ,nie było sporu o banderę ,to wybiek/linia obrony aby wybielić rozrabiakę ,łykacie tę bajkę o 10 letnim bohaterze ,jeszcze trochę i będzie ulica jego imienia ,nie dajmy się zwariować ,rodzi się nowy mini smoleńsk

G
Gość
2019-07-16T15:23:00 02:00, Gość:

Jeżeli byłoby prawdą że ukrainiec wychwalał banderę ,to można by nazwać chłopca polaka bohaterem , tylko że prawdziwi ukraińcy potrafią kamuflować swój punkt widzenia a swoje racje prezentowac dopiero w grupie mającej przewagę,gdyby było inaczej to ukraiński chłopiec też byłby bohaterem lub szaleńcem /sam jeden w obcym kraju przeciw wielu/ ,a odnosnie epatowania się pamięcią żołnierzy wyklętych to sliski temat raczej trzeba być ostrożnym ,bo nie wszyscy zasługują na uznanie.

2019-07-16T19:56:38 02:00, Polak:

Mistrzu, Polakiem raczej nie jesteś gdyż nie potrafisz poprawnie pisać po polsku !

Ukraińcy już kiedyś pokazali swój punkt widzenia będąc w grupie mającej przewagę-Wołyń.

G
Gość
2019-07-16T21:10:57 02:00, Rodzic:

Pani Dyrektor za takie zachowanie prosze podać się do dymisji.Nie ma zgody z Polsce na takie zachowanie. Brawo młody człowieku za dobrą znajomość historii.

2019-07-16T21:12:12 02:00, Polak:

Gdzie jest Rada Rodzicielska i kurator oświaty.

Krew mnie zalewa jak słyszę takie historie, że dziesiecioletniego chłopca chce się oderwać od rodziców pozbawiając ich praw rodzicielskich za to, że powiedział prawdę. I nie ważne, czy łobuzował czy nie na korytarzu szkolnym. Szkoła w pierwszym rzędzie powinna chronić prawdę historyczną i polskie dzieci za taką prawdę. Widać poprawność polityczna, wydumane ideologię i koneksje ukraińskiego nauczyciela stoją wyżej. A pasem szacowane grono i na lekcje historii.

O
Olo
2019-07-17T14:37:04 02:00, Gość:

ordo iuris wydało dzisiaj oświadczenie że nie mieli zamiaru tworzyć zadrażnień międy polakami a ukraińcami ,zdumiewające zapalli słomę nie przewidzieli pożaru , a na WP w komentarzach niemalże nawołują do linczu na pracownikach szkoły., ale ,od zadrażnień polsko/polskich jakoś się nie odżegnują

Zawsze, kiedy w jakiś problem włączy się ta pożałowania godna organizacja, wokół sprawy zaczyna powstawać typowo polski, zaściankowy, nacjonalistyczny smrodzik. Ich pseudo-prawnicze wywody nigdy nie są obiektywne i oparte na rzetelnym stanowisku prawniczym, ale zwykle cuchną stronniczością, ksenofobią i absolutnie dowolnym żonglowaniem faktami. A słowo "wiarygodność" i "rzetelność"jest u nich całkowicie nieznane.

g
gosc

napisze krótko H-W-D-BANDERZE i tym co go wspierają koniec tematu.

G
Gość

ordo iuris wydało dzisiaj oświadczenie że nie mieli zamiaru tworzyć zadrażnień międy polakami a ukraińcami ,zdumiewające zapalli słomę nie przewidzieli pożaru , a na WP w komentarzach niemalże nawołują do linczu na pracownikach szkoły., ale ,od zadrażnień polsko/polskich jakoś się nie odżegnują

G
Gość
2019-07-16T22:24:23 02:00, Anna:

PRL w najgorszym wydaniu WRÓCIŁ! Podziały w naszym społeczeństwie i, niestety, prymitywizm źle pojętego patriotyzmu, to jest efekt indoktrynacji tępych umysłów przez fatalną zmianę! Nawet dzieciom mąci się w głowach w takich zacietrzewionych, nacjonalistycznych rodzinach. "Jak rozum śpi, rodzą się upiory!" Gratuluję PANI DYREKTOR odwagi i otwartego umysłu. Nawet Średniowiecze miało przecież swój koniec. Damy radę!

2019-07-17T10:18:01 02:00, B.:

Jeśli ktoś tutaj tworzy podziały i sieje nienawiść, to właśnie Ty. Nie wiesz jaka jest prawda, a już praktycznie zlinczowałeś polskiego chłopca. Dla Ciebie taki patriotyzm jest prymitywny, dla mnie nie. Gdyby polski uczeń wyzywał tego ukraińskiego, traktował go gorzej itp. to zupełnie inna sprawa. On natomiast powiedział tylko prawdę, że Bandera, którego Ukraińcy uważają za bohatera, był zwykłym bandytą, który ma na sumieniu tysiące ludzkich istnień, w tym Polaków. Jeśli prawda jest dla Ciebie prymitywizmem, tylko dlatego, że nie do końca Ci odpowiada, zwłaszcza jej głoszenie, to jakim człowiekiem Ty jesteś i jakie masz w takim razie prawo oceniać innych? Żadne.

Czy czytałes artykuł,szkoła zaprzecza że chodziło o banderę ,to prawdopodobnie jest manipulacja ordo iuris,a ta fundacja uważana jest za związaną z sektą z Brazylii ,białe kołnierzyki od indoktrynacji ,skrajnie antyaborcyjni /nawet w pisie nie wszystkim z nimi podrodze/

W
Waldemar

Jako mieszkaniec Torunia, któremu nie jest obojętne co się w mieście dzieje, zawsze reagując na sytuacje krzywdzące dzieci pytam: Jaką opieką otoczono chłopca i rodzinę z Ukrainy? Widzę, że całe hordy "obrońców" młodocianego agresora ruszyły z odsieczą, a kto zajął się trudną sytuacją ukraińskiego chłopca? Zaszczuć i wdeptać w ziemię....Czy o to chodzi? Wstydźcie się ludzie!

B
B.
2019-07-16T22:24:23 02:00, Anna:

PRL w najgorszym wydaniu WRÓCIŁ! Podziały w naszym społeczeństwie i, niestety, prymitywizm źle pojętego patriotyzmu, to jest efekt indoktrynacji tępych umysłów przez fatalną zmianę! Nawet dzieciom mąci się w głowach w takich zacietrzewionych, nacjonalistycznych rodzinach. "Jak rozum śpi, rodzą się upiory!" Gratuluję PANI DYREKTOR odwagi i otwartego umysłu. Nawet Średniowiecze miało przecież swój koniec. Damy radę!

Jeśli ktoś tutaj tworzy podziały i sieje nienawiść, to właśnie Ty. Nie wiesz jaka jest prawda, a już praktycznie zlinczowałeś polskiego chłopca. Dla Ciebie taki patriotyzm jest prymitywny, dla mnie nie. Gdyby polski uczeń wyzywał tego ukraińskiego, traktował go gorzej itp. to zupełnie inna sprawa. On natomiast powiedział tylko prawdę, że Bandera, którego Ukraińcy uważają za bohatera, był zwykłym bandytą, który ma na sumieniu tysiące ludzkich istnień, w tym Polaków. Jeśli prawda jest dla Ciebie prymitywizmem, tylko dlatego, że nie do końca Ci odpowiada, zwłaszcza jej głoszenie, to jakim człowiekiem Ty jesteś i jakie masz w takim razie prawo oceniać innych? Żadne.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3