13-latek z Włocławka wicemistrzem Polski w "Red 7"

Renata Kudel
Kolejny sukces graczy "Taktyka"!

Po raz kolejny świetnie spisali się młodzi włocławianie z klubu gier planszowych „Taktyk”. Podczas ogólnopolskiego finału w RED 7 13-letni Patryk Daroszewski został wicemistrzem Polski, a Agata Mirzejewska zajęła 5. miejsce!

Gra RED 7 to fenomen

.

Od momentu jej premiery w styczniu bieżącego roku kilkakrotnie wyprzedano jej nakład. W kilkudziesięciu miastach Polski przeprowadzono eliminacje turniejowe i najlepsi zmierzyli się w Warszawie na festiwalu „Rzuć kostką”. 10-letnia Agata Mirzejewska z SP 2 oraz Patryk Daroszewski byli najmłodszymi uczestnikami finału. I zaskoczyli nawet organizatorów mistrzostw.
Macie więcej takich zdolnych dzieci? – dopytywał Tomasz Międzik, dyrektor wydawniczy Lucrum Games. – To jest niesamowite, jak oni grają. Słyszeliśmy już o Agacie, rekordzistce Polski w „Speed Cups”, ale nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem talentu obojga.

RED 7 w wersji turniejowej to bardzo trudna gra.

Turniej mistrzowski trwał ponad 4 godziny. Każdy z graczy musiał rozegrać łącznie kilkanaście partii. Patryk i Agata zaciekle walczyli ze starszymi i doświadczonymi graczami. Ostatecznie uczennica 3. klasy podstawowej zajęła 5. miejsce w Polsce. Zaś jej niewiele starszy kolega uległ w ścisłym finale wyłącznie Jarkowi Nigielowi, studentowi informatyki Politechniki Wrocławskiej.
Oprócz udziału w turnieju RED 7 młodzi włocławianie testowali również prototypy gier zagranicznych oraz najnowsze polskie tytuły.