. Chodzi o obiekty zajmowane m. in. przez zakład rehabilitacji, dwa oddziały pulmonologiczne, poradnie przyszpitalne i pracownię serologiczną oraz aptekę i administrację placówki.
W związku z rozpoczęciem robót niektóre oddziały , jak na przykład pulmonologiczne, zostały przeniesione w inne miejsce, ale na terenie lecznicy przy ulicy Wienieckiej. Natomiast administracja placówki została przeniesiona do byłej stacji pogotowia przy ul. Lunewil.
Mamy potencjał, ale odstajemy od najbardziej innowacyjnych województw
Konsorcjum „Molewski” ma na przeprowadzenie inwestycji rok (dla budynku administracyjnego) i czternaście miesięcy (pozostałe budynki). Koszt wyniesie 17 milionów złotych. Część tej kwoty pokryją dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestor to samorządowa wojewódzka spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.
Jak podkreśla Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego w Toruniu, rozpoczynająca się inwestycja jest częścią założonej przez zarząd województwa kompleksowej modernizacji włocławskiej lecznicy.
- W nowych murach oraz obiektach poddanych kapitalnemu remontowi będzie nowe wyposażenie, stanie nowoczesna aparatura medyczna – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. W planach mamy też utworzenie we włocławskiej lecznicy nowych oddziałów, m. in. hematologii i psychiatrii.
Pierwszym, zakończonym etapem prac było zmodernizowanie i wyposażenie otwartego w maju pawilonu dla oddziałów neurologicznego i okulistycznego, z dwiema okulistycznymi salami operacyjnymi.
Etap trzeci - w przygotowaniu - to prace w głównej części szpitalnego kompleksu. Przewidziane jest m. in. zbudowanie nowego skrzydła (połączy istniejące gmachy), w którym zostaną zlokalizowane m.in. izba przyjęć i oddział ratunkowy.
Stan realizacji pomocy finansowej po nawałnicy w regionie.
