18-latek niszczył w Inowrocławiu banery wyborcze. Grozi mu...

  18-latek niszczył w Inowrocławiu banery wyborcze. Grozi mu do 5 lat więzienia

  (Red.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  18-latek niszczył w Inowrocławiu banery wyborcze. Grozi mu do 5 lat więzienia

  ©Arch

  Grozi mu pięć lat za zniszczenie wyborczych banerów18-letni inowrocławianian z niszczenia banerów wyborczych uczynił sobie rozrywkę. Teraz może się spodziewać kary pozbawienia wolności.
  18-latek niszczył w Inowrocławiu banery wyborcze. Grozi mu do 5 lat więzienia

  ©Arch

  Do zdarzenia doszło w nocy (9/10 października) w Inowrocławiu. - Dyżurny policji został powiadomiony o wandalu, który maluje farbą po chodniku w rejonie ul. Wojska Polskiego. Patrol, który interweniował, mając rysopis chuligana, we wskazanym rejonie zauważył mężczyznę, który uszkadzał banery wyborcze zamieszczone na rusztowaniu. Kopał w nie, uderzał rękoma, darł je i zrywał. Gdy tylko zobaczył radiowóz zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali zabrudzonego farbą mężczyznę w pościgu i obezwładnili go. Był bowiem agresywny, nie wykonywał poleceń mundurowych - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

  18-latek miał w kieszeniach trzy puszki farb w aerozolu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dlatego trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Kryminalni zebrali materiał dowodowy w tej sprawie. Postawili 18-letniemu mężczyźnie zarzutu uszkodzenia mienia sześciu banerów, jednego z komitetów wyborczych, wartości 1,5 tys. zł.
  - Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie tym, że wypił alkohol, a zniszczeń dokonał ot tak, dla frajdy, żeby umilić sobie czas. Za wandalizm będzie musiał teraz ponieść konsekwencje. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat więzienia - dodaje I. Drobniecka.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej