19. kolejka 4 ligi. Włocłavia skuteczna w końcówce. Niespodziewany sukces Cuiavii, przestrzelone karne Chełminianki [zdjęcia, podsumowanie]

Marcin Gołembiewski
WA
Komplet zwycięstw w rundzie wiosennej 4. ligi kujawsko-pomorskiej mają dwie najlepsze ekipy rozgrywek.

Prowadząca w tabeli Unia Janikowo pewnie wygrała w Kowalu. W doliczonym czasie gry dwa gole zdobył Przemysław Kędziora i ma już na koncie 18 trafień i przewodzi w klasyfikacji.
RELACJA I FOTORELACJA Z MECZU KUJAWIAK KOWAL - UNIA JANIKOWO 1:6

Drugim zespołem z kompletem zwycięstw jest Pogoń. Zespół z Mogilna po pierwszej połowie wygrywał już 4:0 z Polonią.
Wydawało się, że jest już po meczu. Podobnie myśleli podopieczni Grzegorza Wódkiewicza. Bydgoszczanie, którzy na inaugurację wiosny odrobili dwie bramki w meczu z Pomorzaninem, także w Mogilnie nie złożyli broni. Aktywny był wprowadzony na drugą połowę Krystian Born, który zanotował dwie bramki i asystę. Mimo 20 minut bydgoszczanom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Bez porażki wiosną jest jeszcze 7 ekip.
W doliczonym już czasie gry remis uratowała Notecianka po strzale z rzutu karnego. Jednak Chełminianka pretensje o brak trzech punktów może mieć tylko do siebie.Zespół z Chełmna nie wykorzystał bowiem dwóch rzutów karnych. Najpierw w 45 min. Szymon Marks trafił w poprzeczkę, a w 87 min. strzał Piotra Kaczkowskiego z "jedenastki" obronił Marcin Walczak.

Na kolejną czwartą porażkę przed własną publicznością zanosiło się we Włocławku. Jednak w samej końcówce dwa gole zdecydowały o zwycięstwie włocławian. Dla Lecha, który spadł na 13 miejsce w tabeli była to trzecia z rzędu porażka.

- Z gry nie jestem do końca zadowolony. - Źle weszliśmy w spotkanie - powiedział Mirosław Kasiński, trener Włocłavii. - W przerwie padło kilka mocnych słów. Zespół dobrze zareagował. W drugiej połowie przeważaliśmy. Po wejściu Piotra Gląby graliśmy już na dwóch napastników. Nie mieliśmy za wiele do stracenia. Remis nas nie zadowolił i graliśmy do końca. Cieszę się z tej determinacji i woli walki o korzystny wynik do samego końca. Chciałbym też podziękować kibicom, którzy wspierali nas przez całe spotkanie.

Bohaterem końcówki okazał się wprowadzony Gląba. Najpierw asystował przy wyrównującej bramce Patryka Dudkiewicza, a następnie już w doliczonym czasie gry zapewnił 6. wygraną Włocłavii w tym sezonie.

FOTORELACJA Z MECZU WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK - LECH RYPIN 2:1

Pomorzanin rozbił Orlęta, które słabo zagrały w defensywie.

Do największej niespodzianki doszło w Brodnicy, gdzie czołowy zespół rozgrywek uległ walczącej o utrzymanie Cuiavii
Zespoły kończyły osłabione. W 89 min. Mikołaj Błaszczyk ukarany został czerwoną kartką. Chwilę później siły się wyrównały i boisko też po drugiej "żółtku" musiał opuścić piłkarz Sparty Patryk Aleksandrowicz.

Drugie porażki wiosną zanotowały zespoły Unii Solec, Wisły, Kujawiaka i Lecha.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z 19. KOLEJKI 4. LIGI. TABELA

Wyniki, strzelcy

BKS Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska 1:1 (1:0), Rafał Kostkowski (7) - Oleg Tabaka (70)

Chełminianka Chełmno - Notecianka Pakość 2:2 (0:1), Piotr Gross (46), Hubert Rokoszewski (84) - Bartłomiej Delekta (10), Kamil Kala (90+4, karny)

Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław 0:1 (0:0), Dariusz Słupski (66)

Wisła Nowe - Unia Gniewkowo 1:3 (1:3), Jarosław Kopiński (7) - Filip Sąsała (18), Przemysław Żbikowski (26), Kamil Fajkowski (34)

Legia Chełmża - Unia Solec Kujawski 2:1 (1:1), Łukasz Dormowicz (9), Maciej Rożnowski (60) - Paweł Mądrzejewski (29, wolny)

Pogoń Mogilno - Polonia Bydgoszcz 4:3 (4:0), Jay Jaskólski 2 (42, 20), Szymon Babiarz (31), Patryk Perliński (37) - Krystian Born 2 (67, 71), Łukasz Nowak (61)

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Pomorzanin Toruń 0:3 (0:1), Kamil Czyżniewski (36), Kamil Woroniecki (50), Olaf Wójtowicz (74)

Włocłavia Włocławek - Lech Rypin 2:1 (0:1), Patryk Dudkiewicz (82), Piotr Gląba (90) - Martyn Trędewicz (8)

Kujawiak Lumac Kowal - Unia Janikowo 1:6 (0:2), Dawid Kwiatkowski (80) - Kamil Kuropatwiński (5), Mateusz Poczwardowski (37), Maciej Mysiak (68, głową), Dominik Jelonek (86), Przemysław Kędziora 2 (90+1, 90+3)

Mecz 4. ligi piłki nożnej Włocłavia Włocławek - Lech RypinGOOOL 8 - Martyn Trędewicz 0:1.GOOOL 82 - Patryk Dudkiewicz 1:1GOOOL 90 - Piotr Gląba po zagraniu Pawła Behlki 2:1INNE WYNIKI 19. KOLEJKI 4. LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJ. TABELAWłocłavia: Maciej Kasiński – Piotr Szczęsny, Tomasz Szablewski, Vitalij Mikhailenko, Krzysztof Kijewski – Kamil Falkowski (65’ Patryk Biesiadziński), Mateusz Kłosowski (80’ Igor Zuchora), Bartłomiej Feter żk, Piotr Charzewski (65’ Piotr Gląba), Mateusz Dewil (46’ Paweł Behlke) – Patryk Dudkiewicz,Lech: Daniel Osiecki – Marcin Baranowski, Radosław Rybka, Szymon Moszczyński, Paweł Lewandowski – Maciej Jankowski (80, Radosław Lewandowski), Radosław Fodorowski (75, Mariusz Rutkowski), Piotr Buchalski, Martyn Trędewicz, Jakub Trędewicz – Adrian Kowalski (60, Daniel Jasieniecki),Mecz 4. ligi Włocłavia Włocławek - Lech Rypin 2:1

Włocłavia Włocławek - Lech Rypin 2:1 w 19. kolejce 4. ligi k...

Mecz 4. ligi Włocłavia Włocławek - Lech Rypin 2:1