Dla uczestników projektu przygotowano zajęcia i zadania, których celem jest zwiększenie ich szans na powrót na rynek pracy.
- Kompleksowe działania projektowe polegające na nabyciu przez uczestników kompetencji społecznych, zawodowych oraz nabycia doświadczenia zawodowego doprowadziło do pożądanych efektów. Z radością jako realizatorzy projektu powzięliśmy w pierwszych dniach stycznia informacje o perspektywie zatrudnienia kilku uczestników projektu. Do chwili obecnej podjęło zatrudnienie na otwartym rynku pracy 5 uczestników projektu. Efektem realizacyjnym jest również podjęcie nauki przez jedną z uczestniczek w ramach studiów zaocznych na wydziale pielęgniarstwa – informuje GOPS.
Realizatorzy projektu i większość uczestników są zgodni w ocenie efektów zadań, które dały szansę na zmianę sytuacji na rynku pracy i poprawę warunków życiowych.
- Większość uczestników w wyniku badania ankietowego potwierdziła tezę, że udział w projekcie nie był zmarnowanym czasem oraz przyniósł wiele korzyści w ich życiu osobistym. Realizatorzy serdecznie gratulują uczestnikom ich wytrwałości, zaangażowania i determinacji w poprawie swojej sytuacji życiowej. Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację tego projektu. Rok 2020 to kolejne wyzwanie projektowe i nowy nabór uczestników na kolejną edycję projektu. Mamy nadzieję na równie wspaniałe efekty realizacyjne – zapowiada GOPS.
