22 gole nie pomogły. Pomorzanin Toruń w barażach

W meczu z Politechniką Poznań gospodarze strzelili 11 bramek.
W meczu z Politechniką Poznań gospodarze strzelili 11 bramek. Sławomir Kowalski
Pomorzanin Toruń gromił rywali w ostatnim turnieju eliminacyjnym Halowych Mistrzostw Polski, ale o finał będzie musiał walczyć w barażu.

Wicemistrzowie Polski w ostatnim turnieju strzelili 22 bramki. Pewne problemy mieli tylko w pojedynku ze Stellą Gniezno, gdy przegrywali 3:5, ale w ciągu 20 następnych minut strzelili 7 goli, nie tracąc żadnego.

Trener Piotr Żółtowski był zadowolony z pierwszego meczu, ale skrytykował swój zespół za występ przeciwko Stelli. - W meczu z AZS byliśmy wyraźnie lepsi od rywala, który był cofnięty i grał strefą. Jestem zadowolony ze skuteczności, co rzadko się zdarzało w tym sezonie halowym. W drugim spotkaniu zawodnicy wyszyli na mecz zdekoncentrowani, jakby zapomnieli o założeniach taktycznych i o tym, że grają dla kibiców. Pięć minut dobrej gry w perspektywie zbliżającego się barażu to może być za mało - podkreślił szkoleniowiec.
Dwa zwycięstwa LKS Gąsawa oznaczały, że pałuczanie wygrali grupę 2 i już mogą szykować się do turnieju finałowego HMP. Pomorzanina czekają baraże w Gąsawie w najbliższą niedzielę, w których o awans zagra z niewygodny Startem Gniezno.

W grupie 1 z kompletem zwycięstw awansował do finału Grunwald. Bałaganom nie udało się wygrać honorowego meczu, choć z kończącym eliminacje meczu z LKS Rogowo było blisko, gospodarze prowadzili 4:3, ale w ostatnich minutach dali sobie wbić dwa gole.

Wyniki turnieju grupy 2

Pomorzanin - AZS Politechnika 11:1 (4:1), bramki: Szrejter 3, Mich. Makowski 2, Raciniewski 2, K. Makowski, Mondrzejewski, Zieliński, Stretowicz.

Stella - Pomorzanin Toruń 7:11 (5:4), bramki: Szrejter 3, K. Makowski 3, Mich. Makowski 3, Mondrzejewski, Raciniewski

W innych meczach: LKS Gąsawa - Warta Poznań 6:3, Politechnika Poznańska - LKS 3:10, Warta Poznań - Stella 3:6.

Kolejność: 1. LKS, 2. Pomorzanin, 3. Stella, 4. Warta, 5, Politechnika.