Premier: jeśli nie wejdziemy do UE, to rząd musi ustąpić
Premier Leszek Miller powiedział wczoraj w Łodzi, że jeśli w przyszłorocznym referendum społeczeństwo nie poprze wejścia Polski do Unii Europejskiej, to rząd nie może uchylić się od odpowiedzialności i musi podać się do dymisji. Na pytanie, czy nie obawia się, że referendum może stać się swoistym plebiscytem popularności rządu, premier odpowiedział, że "od plebiscytu na temat rządu są wybory parlamentarne".
Łapiński: od jutra nowe korzystne ceny leków
Od jutra będą obowiązywały nowe wykazy leków refundowanych oraz nowe ceny i limity cen na leki. Według Ministerstwa Zdrowia, są one korzystniejsze od poprzednich. Minister zdrowia Mariusz Łapiński "stanowczo odrzucił" propozycję dłuższego vacatio legis na nowe przepisy, którego domagała się Naczelna Izba Aptekarska.
Kwaśniewski zwiedził zakłady lotnicze Embraera
Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wczoraj odwiedził brazylijskie zakłady lotnicze Embraera, uczestniczył w uroczystym przekazaniu Polsce samolotu tego typu. LOT ma już kilkanaście samolotów Embraer. Kwaśniewski życzył brazylijskiej firmie lotniczej kolejnych sukcesów oraz dalszej, owocnej współpracy z LOT-em.
Sułek chce, by II rata odszkodowań była płacona w złotych
Szef Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie prof. Jerzy Sułek zapowiedział, że będzie postulował, by II ratę odszkodowań za niewolniczą i przymusową pracę na rzecz III Rzeszy fundacja wypłacała w złotówkach. Wypłata II raty (25 proc. świadczenia) ma ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pieniądze na tę ratę - w odróżnieniu od pierwszej - Niemcy będą nam przekazywali w euro.
OPZZ i "Solidarność" będą protestować
Przeciw zmianom prawa pracy, które - zdaniem związkowców - zwiększą bezrobocie w czwartek przed Ministerstwem Pracy protestować będzie ponad 2,5 tys. osób z OPZZ i "S" - zapowiada OPZZ. Związkowcom nie podobają się m.in. zmiany w prawie pracy dotyczące układów zbiorowych pracy, zniesienie obowiązku tworzenia planów urlopowych, pozbawienie odpraw pracowników zwalnianych z winy pracodawcy.
Cztery lata więzienia dla szpiega
Cztery lata więzienia i degradacja - to kara za szpiegostwo na rzecz ZSRR i Rosji dla Czesława W., ppłk. Wojskowych Służb Informacyjnych. O takim nieprawomocnym wyroku wydanym wczoraj przez Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie poinformował sędzia Sławomir Puczyłowski, oficer prasowy sądu. Nie są znane szczegóły - sąd utajnił cały proces.
Rząd nie ulegnie przeciwnikom nowelizacji ustawy o mediach
Rząd nie ulegnie naciskom grup przeciwnych ograniczeniu koncentracji w mediach, którą zakłada projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji - zapowiedział wczoraj premier Leszek Miller. "Ja słyszałem życzliwe rady, żeby nie podejmować tematu koncentracji w mediach, aby nie drażnić potężnych grup nacisku oraz grup kapitału polskiego i zagranicznego, które w wyniku tych zmian mogą nie zarobić spodziewanych pieniędzy" - powiedział premier.
W Solcu Kujwawski konserwują maszty
Trwa konserwacja masztów w Solcu Kujawskim. Jeszcze dziś słuchacze programu pierwszego Polskiego Radia nie będą dobrze słyszeć audycji. Wczoraj pojawiły się problemy w odbiorze sygnału radiowego programu pierwszego Polskiego Radia. To wynik konserwacji masztów w Solcu Kujawskim. Niewiele słychać już kilkanaście kilometrów od Solca. Centrum Nadawcze informuje, że zakłócenia będą jeszcze dziś, w godz. od 9 do 18. Prace konserwatorskie odbywają się raz w roku. (aga)
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera